F1.sk F1.sk

Achillovou pätou Ferrari je tretí sektor, konštatuje Vettel
zdroj: TASR/AP

Achillovou pätou Ferrari je tretí sektor, konštatuje Vettel

Aj napriek tomu, že Ferrari urýchlilo nasadenie novej pohonnej jednotky a do Barcelony priviezlo viacero noviniek, stratu na Mercedes nestiahlo. Sebastian Vettel identifikuje pomalé zákruty ako najväčšiu slabinu Scuderie. Na sobotňajšieho víťaza Valtteriho Bottasa by potreboval nájsť ďalších takmer deväť desatín, pričom Fín získal najviac času práve v poslednej tretine okruhu.

"Vyzerá to tak, že tretí sektor je pre nás horší ako Achillova päta," nechal sa po kvalifikácii počuť Sebastian Vettel. "Akurát som sa rozprával s Valtterim. Oni obaja boli veľmi spokojní s autom, hlavne v poslednom sektore. Pre nás to bolo o čosi náročnejšie. Prišli sme sem nečakajúc takú stratu. Je pomerne jasné, že sme rýchlejší na rovinkách, takže možno máme menej prítlaku ako oni. V treťom sektore nie sú žiadne rovinky, trápili sme sa tam. Nie je to dlhý sektor, má pár úzkych zákrut, cez ktoré sa väčšinou ide v nižších rýchlostiach. Tam strácame najviac."

"V prvom pokuse (v Q3) sme z auta azda dostali maximum. Druhýkrát som musel skúsiť niečo iné, no nevyšlo to. Som spokojný, no zároveň nie som, ak ma chápete. Určite máme nejaké domáce úlohy. Túto trať poznáme veľmi dobre — ako aj ostatní —, ale dnešné podmienky nám neumožnili hrať s nimi vyrovnanú partiu," skonštatoval nemecký pretekár.

Mercedes nedal v sobotu nikomu šancu, no Vettel čaká, že nedeľa by mohla byť pozitívnejšia pre celé Ferrari. "Včera a dnes sme vyskúšali veľa rôznych vecí. Napokon sme sa dostali do bodu, keď sme z auta dostali všetko, ale nestačilo to."

"Určite nie sme spokojní, ale ten prístup ma veľmi potešil. Skúsili sme zariskovať a vyskúšali niečo odvážne: je to niečo, čo sa napokon vyplatí. Možno nie dnes, ale dúfame, že to pomôže našej pretekovej rýchlosti zajtra. A snáď nás to správne nasmeruje do ďalších pár týždňov," prezradil Vettel, ktorého tím by zlepšenie potreboval ako soľ. Už o dva týždne sa totižto presúvame do Monaka, ktoré je posiate pomalými zákrutami.

Na zimných testoch Ferrari vynikalo, no ich rýchlosť akoby postupne upadala. Vettel zatiaľ nič zbytočne nedramatizuje. "Musíme sa do toho poriadne ponoriť. Toto nie je prvýkrát, čo strácame, a ani druhý či tretí. Je to pretrvávajúci trend, že na niektorých miestach strácame bez ohľadu na podmienky, či je slnečno, oblačno, ako je to s pneumatikami a podobne. Musíme ešte čosi pochopiť. Keby sme mali riešenie, určite by už bolo na aute," dodal.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk