F1.sk F1.sk

V Haase vládne spokojnosť, tím si trúfa na Red Bull
zdroj: TASR/AP

V Haase vládne spokojnosť, tím si trúfa na Red Bull

Americký tím Haas predviedol v piatok veľmi solídny výkon. Romain Grosjean i Kevin Magnussen boli podobne rýchli ako Red Bull, čo je pred zvyškom víkendu veľkým prísľubom. Ibaže neraz sa ukázalo, že Haas je z hľadiska jedného kola takýto rýchly, no pri dlhej jazde potom auto nefunguje.

"Som optimista," povedal po piatkových jazdách Grosjean. "Cítim, že máme dobrú šancu na kvalifikovanie sa s oboma autami v top 10 a možno aj na to, aby sme hrali s Red Bullom. Na druhej strane treba povedať, že oni v kvalifikácii vždy nájdu niečo k dobru - no niečo nájdeme aj my. Môže to byť dobrý deň."

Grosjean v piatok nasadil nový balík, jeho kolega Magnussen ho dostane až v sobotu. "Uvidíme, ako sa Red Bull ukáže v kvalifikácii, ale zatiaľ sa zdá, že sú v našom dosahu," uviedol dánsky pretekár. "Nevieme, aké motorové režimy mali nasadené a podobne. Očakávame, že v kvalifikácii možno naberú vyššiu rýchlosť a našim cieľom bude môcť byť len pozícia štvrtého tímu. Uvidíme. Ale aj McLaren bol rýchly - teda aspoň so Sainzom. Miestami aj Toro Rosso, takže to bude zaujímavé."

"Tiež som optimista," pokračoval Magnussen. "Na tejto trati sa predbieha veľmi ťažko. Naše pretekové tempo vyzerá byť konečne lepšie a naša kvalifikačná rýchlosť sa zdá byť fantastická. Nevidím teda dôvod, prečo by sme nemohli byť pozitívne naladení."

Grosjean je zvedavý hlavne na to, či sa mu podarí dostať pod kontrolu pneumatiky: "Už sme ukázali, že základ tohto auta je veľmi dobrý. Vždy sme však mali problém s pneumatikami a s tým, aby sme ich dostali do správneho okna. Je dosť smutné, že sa musíme spoliehať len na gumy... v tomto smere sa potrebujeme zlepšiť."

"Na tomto okruhu sa až tak neobávame. Od zimných testov vieme, že v Barcelone putuje do gúm množstvo energie a bude to fajn. Ohľadom budúcnosti na tejto téme ešte potrebujeme zapracovať. Tu si to s autom skutočne užívam. Dobré to bolo už od prvého kola," dodal Romain Grosjean.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk