F1.sk F1.sk

Barcelončania sa bránia, vraj ostanú v kalendári
zdroj: Pirelli

Barcelončania sa bránia, vraj ostanú v kalendári

Chase Carey vo štvrtok povedal, že dva zo súčasných okruhov opustia kalendár Formuly 1. V zásade každý si je istý tým, že jedným z nich bude španielska Barcelona. Isté to však nie je a teoreticky môže byť, že kalendár opustia napríklad Mexiko a Nemecko. Naznačujú to aj súčasné slová prezidenta okruhu Catalunya.

"Myslím si, že k dnešnému dňu sme istí na viac ako 90 percent," povedal Vicenc Aguilera pre RaceFans. "Ešte pred vrcholom leta by sme mali byť schopní dopracovať sa k dohode. Neviem, či to bude v júli, ale dohodu očakávam približne v takomto dátume. Všetko pripravujeme tak, aby to vyšlo."

V zákulisí padoku sa však otvorene hovorí o tom, že pozíciu Španielska na začiatku mája prevezme Holandsko a práve tam sa bude začínať európska sezóna. Okrem Zandvoortu má do kalendára pribudnúť aj Vietnam a Carey avizoval, že cez 21 podujatí zatiaľ nepôjdeme.

"Vedieme dva okruhy rozhovorov: interné rozhovory s našimi spolumajiteľmi a rozhovory s Liberty," pokračoval Aguilera. "Musíme splniť očakávania vlády, našich podieľníkov i očakávania Liberty..."

"Zatiaľ nie je rozhodnuté, či to budú dva, tri alebo štyri roky. Toto však nie je veľký problém, veľkým problémom je ekonomická stránka. Veľkú cenu tu však chceme mať aj v najbližších rokoch. Robíme maximum a budeme v tom pokračovať."

"Viem, že sa hovorí aj o mestských pretekoch v Madride, ale za tým skutočne nič nie je. Hovoria aj o Jereze, ale to nie je možné: majú problém zaplatiť motocyklom a ako by teda zaplatili Formule 1? Z interného hľadiska nemáme konkurenciu. Aj Portugalsko hovorí, že 'aj my sme tu', ale nie konzistentne," dodal Vicenc Aguilera.

Najnovšie z kategórie: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk