F1.sk F1.sk

Renault sa v piatok trápil, jeho piloti to však nevidia až tak čierne
zdroj: TASR/AP

Renault sa v piatok trápil, jeho piloti to však nevidia až tak čierne

Renault priniesol do Španielska niekoľko vylepšení, ale Daniel Ricciardo s nimi nebol spokojný. S rýchlosťou na jedno kolo mal problémy a má pocit, že jeho tím potrebuje spraviť niekoľko krokov späť. Štrnáste a pätnáste miesto boli dosť biednou vizitkou.

"Myslím si, že výkon na jedno kolo dnes nebol dostatočne dobrý," skonštatoval Ricciardo. "Pri dlhých jazdách sme boli konkurencieschopnejší, ale mám pocit, že naši rivali boli pri krátkych jazdách o dosť silnejší. Ráno som sa v aute cítil dosť dobre a mal som pocit, že vylepšenia fungujú. Potom sme sa však dostali do nejakej slepej uličky a ďalej sme už príliš nenapredovali."

"Podľa mňa sa potrebujeme vrátiť späť k tomu, čo sme po prvej jazde zmenili. Potrebujeme spraviť pár krokov späť a prísť na to. Inak som dnes určite videl aj nejaké pozitíva, aj keď výsledok to príliš neukazuje. Auto je v niektorých oblastiach určite lepšie, ale hlavne zajtra to potrebujeme zvládnuť aj po stránke jedného kola. Dnes sme mali s kvalifikačnou simuláciou problém."

"Myslím si, že napriek všetkému sa môžeme dostať do Q3. Dnes som bol len pätnásty, takže od týchto miest som bol ďaleko, ale auto je podľa mňa dosť dobré na to, aby sa dostalo do Q3," hovoril ďalej austrálsky pretekár. "Verím, že do zajtrajšieho dňa to môžeme zvládnuť správne."

Podobne to vnímal aj Nico Hülkenberg: "Nebol to náš najlepší piatok a na niekoľko vecí sa ešte potrebujeme pozrieť. Mali sme zopár vylepšení vrátane malých vecí na prednom krídle, v oblasti deflektorov i v zadnej časti podlahy. Vyskúšali sme ich, aby sme videli, ako auto zareaguje. Zatiaľ je to celkom dobré, ale ešte z auta potrebujeme vyťažiť viac výkonu."

"S autom som cítil aj určitú harmóniu, ale nie neprestajne. Zajtra budeme chcieť dosiahnuť viac, musíme ukázať viac rýchlosti. Po stránke jedného kola to nebolo dobré, ale ešte sa zlepšíme. Dlhé jazdy už boli sľubnejšie a stred poľa je v nich veľmi vyrovnaný," dodal Hulk.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk