F1.sk F1.sk

Binotto: Nemáme toľko bodov, ako sme vďaka nášmu potenciálu mohli mať
zdroj: Ferrari

Binotto: Nemáme toľko bodov, ako sme vďaka nášmu potenciálu mohli mať

Ferrari na tom nie je dobre a po štyroch úvodných víkendoch stráca na Mercedes už priepastných 74 bodov. Nuž a situácia sa dobre nevyvíja ani v Barcelone, kde zatiaľ červení na svojho súpera nestačia.

"V Bahrajne sme premrhali obrovskú príležitosť," povedal šéf Ferrari Mattia Binotto na piatkovej tlačovke. "V porovnaní s tým, čo sme si odtiaľ odniesli, sme mohli dosiahnuť fantastický výsledok."

"A myslím si, že aj v Baku sme mohli absolvovať lepšie preteky. Nuž a určite aj lepšiu kvalifikáciu. Keď si to napokon zosumarizujeme, tak nám chýbajú body. Nemáme ich toľko, ako by sme ich vďaka nášmu potenciálu mohli mať."

So začiatkom sezóny preto Talian nemohol vysloviť spokojnosť, ale hlavu zatiaľ nevešia: "Ak posúdime čisto len náš výkon, tak to nie je žiadna dráma. Myslím si, že aj tak máme dobré auto."

"Konkurencia je veľmi, veľmi silná, ale to bolo jasné už vopred a neprekvapilo nás to," pokračoval. "Podľa mňa sme aj naďalej v boji a do všetkých pretekov môžeme vstúpiť s vierou, že to môžeme zvládnuť. Máme na to."

Jednou z tém, o ktorých sa v piatok hovorilo, boli aj testy veľkých 18-palcových kolies pre rok 2021. Začnú sa už v tomto roku, no Ferrari ich odmietlo a tohtoročných jázd sa nezúčastní. Túto ponuku využili len McLaren, Mercedes a Renault.

"Dostali sme takú ponuku, pochopiteľne, ale rozhodli sme sa nezúčastniť sa," potvrdil Binotto, podľa ktorého na to aktuálne nie sú voľné zdroje a ani čas. "Ale pripravujeme sa na tieto testy v roku 2020. Som si v zásade istý tým, že tak budeme môcť spraviť."

Najnovšie z kategórie: Mattia Binotto

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk