F1.sk F1.sk

Carey potvrdil, že F1 v budúcom roku príde o dve zo súčasných podujatí
zdroj: Red Bull Content Pool

Carey potvrdil, že F1 v budúcom roku príde o dve zo súčasných podujatí

Už dlhšie sa hovorí o tom, že niektorým pretekom aktuálneho kalendára zvoní umieračik. Vieme, že v budúcom roku sa bude súťažiť vo Vietname a pravdepodobne i v holandskom Zandvoorte, takže niekto podľa všetkého bude musieť vypadnúť.

Pár slov k téme teraz povedal výkonný riaditeľ Formuly 1 Chase Carey. Američan potvrdil, že s dvoma okruhmi ukončí spoluprácu, no zatiaľ nie je jasné, ktoré to budú. Zmluva sa končí Veľkej Británii, Nemecku, Mexiku, Španielsku i Taliansku, ale Silverstone a Monza sú už v zásade dohodnutí na nových kontraktoch.

"Sme v procese finalizovania nášho kalendára pre rok 2020," povedal Carey v rámci telefonického hovoru s finančnými analytikmi. "V zásade sme dohodnutí na dvoch predĺženiach kontraktov a aktívne pracujeme na troch ďalších. Okrem toho sme už potvrdili preteky v Hanoji, kde sa začal konštrukčný proces týkajúci sa okruhu a zariadení."

"Bude to mestský okruh, ktorý bude patriť medzi najunikátnejšie a najnáročnejšie trate sveta. Bude mať 22 zákrut a pár dlhých roviniek, pričom do celého projektovania sme boli intenzívne zapojení. Aj sám som bol pred pár týždňami v Hanoji, pričom tamojšie vzrušenie je hmatateľné."

Zaujímavé boli aj ďalšie Careyho slová, podľa ktorých je už "v princípe dohodnutý na pridaní ďalšieho nového okruhu do kalendára pre rok 2020". Koľko podujatí budeme mať, zatiaľ nie je isté, ale: "Aktuálne očakávame, že ich bude 21, teda rovnaký počet, ako v roku 2019."

"Nuž a táto matematika pochopiteľne znamená, že nebudeme schopní obnoviť zmluvy so všetkými zo súčasných pretekov," pripomenul Chase Carey, podľa ktorého je určitá obmena dobrá a Liberty Media má šťastie, že o pôsobenie v športe je taký veľký záujem.

"Pre rok 2020 máme rozhodne väčší záujem, ako 21 veľkých cien a očakávame, že počet pretekov v priebehu sezóny po roku 2020 mierne narastie. Súčasne sa však chceme postarať o maximalizovanie príležitostí pre šport i fanúšikov a nič nechceme unáhliť."

"Sme presvedčení o tom, že určitá obmedzená expanzia kalendára, ako aj jeho obmena, sú dôležité pre vytvorenie novej a vzrušujúcej dynamiky pre fanúšikov, ale aj pre náš pokračujúci rast," dodal Chase Carey.

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk