F1.sk F1.sk

Bottas: Sme približne na úrovni Ferrari
zdroj: TASR/AP

Bottas: Sme približne na úrovni Ferrari

Valtteri Bottas je po štyroch podujatiach ročníka na prvom mieste poradia jednotlivcov. Na svojom konte má dve prvé i dve druhé miesta a plus dodatočný bod za najrýchlejšie kolo z VC Austrálie. Celkovo to znamená 87 bodov, pričom jeho kolega Lewis Hamilton ich má 86.

Mercedes má štyri dvojité víťazstvá a podľa fanúšikov Ferrari aj jasne najrýchlejšie auto. Strieborní to však vidia inak a tvrdia, že v Bahrajne a v Azerbajdžane najrýchlejší neboli. Niečo podobné naznačil aj spomínaný pretekár z Nastoly.

"Myslím si, že ako tím sme odviedli skvelú prácu a vďaka úrovni, na akej sme boli, si podľa mňa tie výsledky aj zaslúžime," povedal Bottas. "Pochopiteľne, že niekedy sme mali aj šťastie, napríklad v Bahrajne. Tam sme dvojité víťazstvo vybojovali vďaka problémom konkurenta, ale na druhej strane sme boli najspoľahlivejší, čo nie je len o šťastí."

"V Melbourne sme boli silnejší, ale v Bahrajne boli po stránke čistej rýchlosti lepší oni. Potom to bolo dosť vyrovnané. Všetko je to o detailoch v kvalifikácii a o tom, čo sa udeje v pretekoch. Nevidím nás vpredu, skôr sme približne na úrovni Ferrari a mení sa to v závislosti od okruhov."

Pred nami je VC Španielska konajúca sa na okruhu, kde sa Ferrari v predsezónnych testoch darilo. Catalunya má také zákruty, v ktorých sa pneumatiky dokážu bez väčších problémov nahriať, takže Ferrari by mohlo mať o problém menej.

"Budú mať aj novú pohonnú jednotku," pripomenul Bottas. "Uvidíme, ako bude fungovať. Aj my však máme nové súčiastky, tak si počkajme a uvidíme. Na takomto okruhu a rovnako aj v Monaku musíme pritom rátať aj s Red Bullom. Ešte je len veľmi včasná fáza sezóny a po zmenách pravidiel je to vždy aj o rýchlom vývoji. Uvidíme, ako výrazne sa dokážeme zlepšiť medzi Melbourne a Abú Zabí."

Fínsky pretekár dostal pred sezónou nového inžiniera, Tonyho Rossa nahradil Riccardo Musconi. Je práve toto tá vec, ktorá mu pomohla? "Noví ľudia vždy niečo prinesú. O niektorých veciach vás prinútia uvažovať inak a môže to priniesť aj nové záležitosti týkajúce sa nastavenia. Začalo sa to dobre, ako tím sa toho učíme ozaj veľa... a bude to čoraz lepšie a lepšie," dodal Valtteri Bottas.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk