F1.sk F1.sk

Verstappen nechce porovnávať F1 s futbalom: Je to iný šport
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen nechce porovnávať F1 s futbalom: Je to iný šport

Futbalová Liga majstrov ponúkla v priebehu týždňa dva neskutočné obraty. Prvý sa podaril Liverpoolu v súboji s Barcelonou, druhý Tottenhamu s Ajaxom. Oba anglické kluby vstali doslova z popola: prvý prehrával 0:3 po prvom zápase, druhý dokonca po prvom polčase odvety.

"Večeral som a priebeh som sledoval na telefóne. Myslel som si, že OK, už je to v suchu," povedal Max Verstappen na margo Ajaxu Amsterdam. 

Holandskému klubu to napokon nevyšlo, ale do sĺz to pretekára neposlalo. "Som fanúšik PSV," usmial sa. "Ale aj tak by som bol pochopiteľne rád, ak by Ajax vyhral. No na rozdiel od niektorých svojich kamarátov neplačem."

"Niektorí z nich boli po zápase plní emócií. Jednému som povedal, že 'smola' a hodinu mi neodpovedal. Potom sa ozval a povedal, že sa necítil veľmi dobre. Ja nie som natoľko zdrvený, ale určite by bolo super, ak by Ajax postúpil."

Môže podobné vzrušenie ponúknuť aj Formula 1? "Nie," odpovedal Max Verstappen. "Bolo by to asi také, ako keby sme strácali tri kolá, ale aj tak by sme vyhrali. Je to jednoducho iný šport, stať sa môžu iné veci a spojený je s inými emóciami. Nie je to o tom, že by jeden zápas rozhodol o šampionáte. My to hráme na 21 kôl."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk