F1.sk F1.sk

Mick o otcovi: To, čo dosiahol, je niečo výnimočné
zdroj: Prema

Mick o otcovi: To, čo dosiahol, je niečo výnimočné

Mick Schumacher dorazil do Barcelony, kde ho čaká tretí súťažný víkend Formuly 2. Ako sme si už zvykli, aj tentoraz prilákal veľké množstvo novinárov; bolo ich dokonca viac, ako chodí na mediálne termíny mnohých jazdcov "efjednotky".

Opäť dostal aj niekoľko otázok týkajúcich sa otca Michaela, ktorý VC Španielska vyhral až šesťkrát. "To, čo dosiahol, je niečo výnimočné," skonštatoval. "Každým dňom si to vážim a cením viac a viac."

Schumi starší bol známy napríklad pozornosťou, ktorú venoval detailom. Na druhej strane však nemal príliš rád moderné trendy týkajúce sa simulátorov a virtuálneho trénovania.

Mick je mu sčasti podobný. "Ja doma simulátor vôbec nerobím," potvrdil 20-ročný mladík. "A ak sa mu venujem, tak len s tímom, pričom ide o klasickú prípravu. O dáta a všetky kľúčové veci, ktoré potrebujem pre pripravenosť."

"Keď som doma, tak si v zásade len prechádzam poznámky a pokúšam sa vziať si z nich čo možno najviac, aby som bol potom po príchode na miesto pripravený na tréning."

"Rád trénujem na bicykli, prípadne v posilňovni, čo je pre mňa veľmi dobré aj po mentálnej stránke. Nemám pocit, že by som sa mal venovať aj nejakému online súťaženiu," dodal deviaty muž priebežného poradia F2.

Najnovšie z kategórie: Mick Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk