F1.sk F1.sk

Vandoorne zažíva najrušnejšie obdobie svojho života
zdroj: McLaren

Vandoorne zažíva najrušnejšie obdobie svojho života

Stoffel Vandoorne hovorí o doposiaľ najhustejšom období jeho doterajšej jazdeckej kariéry, keďže musí spájať svoje povinnosti vo Formule E, Formule 1 či WEC. Bývalý jazdec McLarenu sa pripojil na sezónu 2018/2019 k tímu HWA Racelab vo Formule E, s ktorým doposiaľ získal jednu pole-position a jedno pódium.

Práve zmluva s HWA viedla k prepojeniam na Mercedes a zaistila Vandoornovi pozíciu jazdca na simulátore strieborných šípov, kde pôsobí spolu s Estebanom Oconom. Navyše Vandoorne minulú sobotu debutoval na šesťhodinovke vo vytrvalostných pretekoch WEC na okruhu Spa-Francorchamps, kde získal tretie miesto pre tím SMP Racing. Taktiež priznal, že si vychutnával príležitosť otestovať iný druh pretekania a tak si aj zlepšiť svoje celkové pretekárske zručnosti. 

“Pravdepodobne teraz zažívam najrušnejšie obdobie v živote. Ešte nikdy som nebol tak zaneprázdnený,“ priznal Vandoorne pre redakciu Crash.net. “Je fajn chodiť z pretekov na preteky a zažívať odlišné výzvy. Ďalší víkend máme na programe Formuly E Monako, takže naozaj nie je čas oddychovať.“ 

“Keďže som v minulosti jazdil na mnohých monopostoch a taktiež som jazdil aj v rôznych sériach, táto skúsenosť bola pre mňa iba ďalšou rutinou," hovoril ďalej belgický pretekár. 

Vandoorne sa spojil s tímom SMP Racing cez tím GP2 (dnes už F2) ART Grand Prix, s ktorým vyhral v roku 2015 titul GP2 a ktorý má na starosť ruské outfity vo vytrvalostnom šampionáte WEC. Napriek tomu, že má dohodu len na dva súťažné víkendy, povedal, že zatiaľ nerozmýšľa nad plánmi vo WEC pre sezónu 2019/2020, ktorá začína v septembri. 

“Nehľadím na budúcu sezónu. Je príliš skoro,“ povedal. “Je však fajn mať takúto skúsenosť, prvý pohľad na padok WEC, prvé dojmy z áut. Som si istý, že príležitosti prídu, no musíme počkať a uvidíme. Je príliš skoro sa rozhodovať.“

Najnovšie z kategórie: Stoffel Vandoorne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk