F1.sk F1.sk

Alonsa Dakar láka, konkurencieschopný by však asi nebol
zdroj: McLaren

Alonsa Dakar láka, konkurencieschopný by však asi nebol

V súvislosti s Fernandom Alonsom sa hovorí o tom, že by mohol skúsiť populárnu Rally Dakar. Sám si je však dobre vedomý toho, že v tomto smere nemá takmer žiadne skúsenosti a asi by to bolo príliš veľké riziko.

"Bola to len skúška," reagoval Alonso na skutočnosť, že v marci už testoval Toyotu Hilux. "Bol to taký darček, povedzme za to, že mám vzťahy s rodinou Toyota Gazoo. Rád skúšam rôzne veci, veď som už absolvoval aj test NASCAR, prípadne ma zaujíma i MotoGP a ďalšie veci."

"Ale je pravda, že som súčasťou programu Toyota Gazoo a v budúcnosti môže preto byť jednou z možností aj Dakar. Keď sa skončia tieto nabité mesiace, počas ktorých ma ešte čaká Indy 500 a Le Mans, tak si všetko preštudujem. Premyslím si, čo budem robiť v budúcom roku."

Španiel férovo uznal, že na Dakar by asi nemal. "Rok 2020 by bol z pohľadu konkurencieschopnosti asi mimo... ja som rely nikdy nerobil, takže nemôžem čakať, že by som tam bol dobrý. Počas testov som bol rýchly, ale jazdil som okruh, ktorý som už spoznal. Aj keď má 25 kilometrov, tak ho viac-menej spoznáte."

"Ale ísť 400 kilometrov naslepo... nemyslím si, že by som vedel prečítať nerovnosti a duny. Musím k sebe byť úprimný. Ani ľudia ako Sébastien Loeb to v prvých rokoch nedokázali vyhrať, tak nemôžem ja prísť z asfaltu a okruhového športu a byť hneď konkurencieschopný. To viem. Ale ako dobrodružstvo ma to veľmi láka," dodal Fernando Alonso.

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk