F1.sk F1.sk

Prezident Brazílie: Formula 1 sa sťahuje do Rio de Janeira
zdroj: Pirelli Motorsport

Prezident Brazílie: Formula 1 sa sťahuje do Rio de Janeira

Už dlhšie sa špekuluje o tom, že Veľká cena Brazílie čoskoro zmení dejisko. Na okruhu Interlagos by sa v tomto roku malo súťažiť poslednýkrát a v stredu to potvrdil aj ten najpovolanejší: samotný prezident Brazílie.

Jair Bolsonaro na stretnutí s novinármi povedal, že od roku 2020 (niektoré informácie hovoria o roku 2021, pozn. red.)  sa bude Veľká cena Brazílie konať v Rio de Janeiro. V tomto meste má vzniknúť nový okruh.

Bolsonaro prezradil, že trať bude v oblasti Deodoro nachádzajúcej sa v západnej časti mesta a jej konštrukcia potrvá šesť až sedem mesiacov. So Sao Paulo a okruhom Interlagos sa teda rozlúčime. Informovala agentúra Reuters.

"Hotelový sektor bude spokojný a štátna ekonomika tiež, pretože sa takto vytvorí 6 000 alebo 7 000 pracovných miest," povedal Bolsonaro. "Je to dobré tak pre Rio de Janeiro, ako aj pre Brazíliu."

V tweete, ktorý prezident uverejnil, prezradil, že nový okruh ponesie meno Ayrtona Sennu. Takticky zdôraznil aj to, že bez jeho víťazstva vo voľbách by Formula 1 krajinu pravdepodobne opustila.

Zahraničné zdroje píšu aj o tom, že na novom okruhu by mala pôsobiť aj MotoGP.

Najnovšie z kategórie: Brazília

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk