F1.sk F1.sk

Nahradí Toto Wolff Chasea Careyho na poste šéfa Formula One Group?
zdroj: Mercedes

Nahradí Toto Wolff Chasea Careyho na poste šéfa Formula One Group?

Súčasný šéf Mercedesu Toto Wolff sa za tie roky, ktoré vo Formule 1 strávil, ukázal ako mimoriadne schopný manažér. Jeho zmluva s tímom však nie je nekonečná a niektoré zdroje už teraz začínajú špekulovať o budúcnosti rakúskeho biznismena.

Portál RaceFans prišiel v stredu so špekuláciou, podľa ktorej môže Toto Wolff v roku 2021 nahradiť vo funkcii generálneho riaditeľa Formula One Group Chasea Careyho. Podľa menovaného zdroja má najvyšší predstaviteľ Mercedes-AMG Petronas Motorsport zmluvu platnú do konca roku 2020, a čo bude potom? Dostupné zdroje uvádzajú, že Wolff drží v rukách tridsaťpercentný vlastnícky podiel v tíme, Niki Lauda drží ďalších desať percent. Kontrolný podiel je v rukách Daimleru.

Podľa dostupných informácii však má automobilka na Laudove a Wolffove podiely predkupné práva za cenu, ktorej stanovenie určuje vzájomná zmluva. Podľa RaceFans „početné zdroje naznačujú, že Wolff zvažuje svoju budúcnosť“. Od roku 2021 budú platiť nové pravidlá, vrátane rozpočtových obmedzení. A čo viac, Totov dlhoročný kolega Dieter Zetsche na konci mája Formulu 1 opustí a ujme sa vedenia automobilky Mercedes.

Doplní tak iného bývalého kolegu, Ola Källeniusa, ten v súčasnosti vedie výskum a vývoj civilných áut Mercedes-Benz. Zo svojej súčasnej pozície riadi program elektrických áut nemeckej automobilky. Bol tiež veľkým zástancom a bojovníkom za vstup Mercedesu do elektrického šampionátu Formuly E.

Niektoré zdroje zvnútra automobilky naznačujú, že vzťah Wolffa a Källeniusa je komplikovaný, čo môže byť ďalším faktorom v úvahách Tota Mercedes opustiť.

Wolff v Baku priznal, že jeho zmluva vyprší na konci roka 2020, tiež pripustil, že uvažuje nad svojou budúcnosťou. Poprel však, že by s Källeniusom mal nejaké nezhody.

Na druhej strane „insideri“ z prostredia Formula One Group tvrdia, že 65 ročný Chase Carey odchádza zo svojej pozície generálneho riaditeľa, ponechá si však miesto predsedu predstavenstva Formula One Group. Tým sa stolička najvyššieho predstaviteľa spoločností uvoľní. Ale pre koho?

Predpokladá sa, že Carey má zmluvu do konca tohto roku. Vzhľadom na rokovania o nových pravidlách však súhlasil s jej predĺžením o dvanásť mesiacov. Fúzatý manažér má v Amerike veľmi silné meno, je známy ako burzový kúzelník, hovorí sa, že len jeho meno na burze NASDAQ, kde je spoločnosť kótovaná, zabezpečilo silné vzťahy s investormi.

RaceFans na záver dodáva, že ich otázky smerované k tejto téme odmietol hovorca Formula One Group akokoľvek komentovať.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk