F1.sk F1.sk

Leclercov dlhoročný rival Albon: Charles nemá žiadne slabiny
zdroj: TASR/AP

Leclercov dlhoročný rival Albon: Charles nemá žiadne slabiny

Ten, kto nie je veľkým fanúšikom juniorských sérii možno ani nevie, že Charles Leclerc a Alexander Albon sú dvaja veľkí rivali sveta motoršportu. Nie je ťažké uhádnuť, kto z nich bol v priebehu svojej kariéry šťastnejším mužom. Aj keď sa obaja stretli na trati už mnohokrát a poznajú veľmi dlho, žiadna nevraživosť medzi nimi rozhodne nepanuje.

Londýnsky rodák Albon je od Leclerca starší asi o jeden a pol roka. V juniorských sériách teda začínali bok po boku. V roku 2015 pretekali v európskej Formule 3, Monačan vyhral štyri preteky a skončil v šampionáte štvrtý, Albon sa umiestnil na siedmom mieste a jeho maximom boli dve tretie miesta. O rok neskôr sa obaja stretli v GP3, dokonca v jednom tíme ART Grand Prix, a skrížili si svoje zbrane v boji o titul. Získal ho napokon Leclerc so ziskom 202 bodov, mal ich o 25 viac, než vtedajší vicemajster Albon.

Nebolo preto divu, že sa obaja posunuli do Formuly 2, kde je priam cítiť tuhý boj o miesta v F1. Leclerc prešiel k tímu Prema, kým Albon zostal v ART. Charles stál z jedenástich podujatí celkovo osemkrát na pole position a vyhral sedem pretekov, šampionát dokonalo opanoval. Obaja kohúti sa teda na trati príliš nestretali, keď sa to však stalo, bol z toho jeden z najúžasnejších súbojov sezóny.

„Poznám ho už od čias motokár, Charles má schopnosť čítať grip veľmi rýchlo, aj keď prší,“ povedal Albon pre Motorsport-Total.com. „V pomalých, stredne pomalých aj rýchlych zákrutách nemá žiadne slabiny.“

Albon podčiarkol, že osobne nie je vôbec prekvapený, akým vyrovnaným súperom je pre Sebastiana Vettela. „Ak ste rýchlejší než on, tak maximálne o dve alebo tri stotiny, nikdy nie viac.“

Napriek všetkému tomu nadšeniu a chvále však Albon nebadá, že by sa Charles za tie roky vôbec nejako zmenil. „Ak naňho v padoku narazíte, je to stále ten istý chalan, skromný, veľmi ambiciózny a veľmi talentovaný,“ dodal Albon.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk