F1.sk F1.sk

Monza si vyjednala výhodné podmienky, zmluvu podpíše do júla
zdroj: Scuderia Ferrari

Monza si vyjednala výhodné podmienky, zmluvu podpíše do júla

Pred niekoľkými dňami sa internetovými médiami prehnala správa o tom, že Monza je blízko dohody na predĺžení zmluvy pre roky 2020 až 2024. Pre fanúšikov Formuly 1 je to výborná správa, pretože na scéne nie je mnoho takýchto legendárnych okruhov.

Pár slov k téme teraz povedal prezident Talianskeho automobilového klubu (ACI), ktorý však upozornil na to, že zmluva ešte podpísaná nie je. Avšak všetko je na dobrej ceste.

"Potrvá približne mesiac, kým prediskutujeme kontrakt a všetky jeho prídavné stati či dôležité body," povedal Angelo Sticchi Damiani pre rádio RAI. "Dúfam, že bude podpísaný do júla."

Talian súčasne priznal, že negociácie boli veľmi náročné: "Bolo veľmi ťažké dospieť k dohode. V prvom rade sme tu mali veľmi nevýhodnú zmluvu, ktorú sme ešte v roku 2016 podpísali s Berniem Ecclestonom."

"Oni (Liberty Media, pozn. red.) neprestajne hovorili, že 'Monza je dôležitá, ale aj peniaze sú dôležité. Máme čakateľov z celého sveta'. Dvakrát alebo trikrát sme boli blízko ku koncu (rokovaní)."

"Napokon sa nám podarilo dohodnúť zníženie finančných požiadaviek, ale negociácie boli náročné," pokračoval Sticchi Damiani. "Je to dôverné, ale v porovnaní s pôvodnými požiadavkami Liberty Media sme ušetrili veľa peňazí."

"Požadovali viac ako 24 miliónov, ale na obdobie ďalších piatich rokov sa nám podarilo dohodnúť nižšie platby. Podmienky sú aktuálne veľmi dobré. Liberty Media sa musím poďakovať, pretože si uvedomili dôležitosť Monzy," dodal zástupca talianskeho automobilizmu.

Najnovšie z kategórie: Taliansko

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk