F1.sk F1.sk

Helmut Marko: Max bol zatiaľ najlepší
zdroj: Red Bull Content Pool

Helmut Marko: Max bol zatiaľ najlepší

Mercedes má na svojom konte zatiaľ štyri dvojité víťazstvá a v poradí jazdcov vďaka tomu pochopiteľne vedú jeho pretekári: Valtteri Bottas má 87 bodov, Lewis Hamilton 86. Podľa športového šéfa Red Bullu bol však doposiaľ najlepší jeho pretekár Max Verstappen.

"Hamilton, Bottas, Vettel i Leclerc mali doposiaľ lepšie i horšie chvíľky," pripomenul Helmut Marko v rozhovore pre Auto Bild Motorsport. "Len Max bol bezchybný a z auta vždy dostal maximum - niekedy dokonca ešte aj viac. Je absolútne vyzretý na titul. V Barcelone musíme potvrdiť, že vyzretí sme aj my."

Šéf tímu Christian Horner už avizoval, že Red Bull prinesie na okruh Catalunya len malé novinky. Niektoré zdroje však hovoria o niečom inom a cítiť to aj zo slov Helmuta Marka.

"Doposiaľ bol našim problémom chýbajúci prítlak. Koncepcia auta bola kvôli chýbajúcemu motorovému výkonu nášho bývalého motorového partnera (Renault, pozn. red.) stavaná skôr tak, aby bolo efektívne. V úvode ročníka sme preto v zákrutách strácali čas. Honda však po stránke výkonu značne pridala a preto na to môžeme reagovať. Počnúc Barcelonou by nám mali do karát hrať aj ďalšie podujatia," dodal Helmut Marko.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk