F1.sk F1.sk

Kubicov sponzor nerobí predčasné závery, so spoluprácou s Williamsom je spokojný
zdroj: Pirelli Motorsport

Kubicov sponzor nerobí predčasné závery, so spoluprácou s Williamsom je spokojný

Do Williamsu prišiel spolu s Robertom Kubicom aj jeho sponzor, ktorým je spoločnosť PKN Orlen. Nevieme, koľko presne tímu prináša, ale hovorí sa o sume približne desať miliónov eur ročne. Ale oplatí sa to aj v prípade, že Williams je beznádejne posledný?

"Sme presvedčení o tom, že zapojenie sa do Formuly 1 je jedným z najefektívnejších spôsobov podpory značky prostredníctvom športového sponzoringu, a to napriek výsledkom, ktoré pretekári Williamsu dosahujú," stojí v stanovisku spoločnosti, ktoré s odvolaním sa na Business Insider Polska cituje stránka grandprix.com.

"Pre nás je najdôležitejšia skutočnosť tá, že v aute Williamsu sedí jediný poľský pretekár histórie Formuly 1, Robert Kubica, ktorého sme sa pri jeho návrate do F1 rozhodli podporiť. Všetko zapojenie v športových aktivitách vnímame dlhodobo, najlepším príkladom je spolupráca s Poľským olympijským výborom, ktorá trvá už desať rokov."

"Preto z marketingového pohľadu nemôžeme spoluprácu s Williamsom súdiť už po niekoľkých veľkých cenách. Športové projekty potrebujú čas," dodáva PKN Orlen.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk