F1.sk F1.sk

Verstappen tvrdí, že simulačné hry mu reálne pomáhajú
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen tvrdí, že simulačné hry mu reálne pomáhajú

Max Verstappen patrí k novej generácii pretekárov, ktorá je zvyknutá aj na trénovanie za pomoci simulátorov či herných zariadení. V minulosti pretekári túto sféru ani nepoznali a testovali len na trati; existovala aj takáto možnosť, pretože testy neboli zakázané.

Dnešní mladíci sú iní. Od svojich pretekárskych začiatkov si súťaženie na trati neprestajne dopĺňali trénovaním prostredníctvom hier či simulácií. Nuž a podľa Verstappena je to veľmi cenné a nápomocné.

"V zásade robíte to isté," povedal Holanďan, ktorého slová cituje stránka RaceFans.net. "Z auta sa vždy snažíte vyťažiť maximum, vždy sa snažíte odjazdiť najlepšie kolo, pracujete na nastavení a na tom, ako môžete byť rýchlejší. Pozeráte palubné zábery a dáta, aby ste z toho dostali o niečo viac. Takže v zásade je to to isté, len bez preťažení."

Na pretekárskom okruhu je to potom o tom istom: "Robím to isté, pretože sledujem dáta, palubné zábery a snažím sa nájsť nejaké vecičky v nastavení, vďaka ktorým by som mohol byť ešte rýchlejší. Vo virtuálnom svete je nastavenie takisto nastavením - vieme robiť tie isté veci, ako v skutočnom aute. Takže niečo sa vďaka tomu naučíme."

Veľkým fanúšikom tohto sveta je aj Lando Norris, ktorý už s Maxom Verstappenom viackrát súťažil. Kto je rýchlejší? "On veľa trénuje, ale i ja veľa trénujem," odvetil Verstappen bez konkrétnej odpovede. "Jazdíme spolu, zvyčajne sme v rovnakom tíme a je to len zábava. Inak si však myslím, že čisto z hľadiska času na kolo sme si ako piloti F1 všetci veľmi vyrovnaní."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk