F1.sk F1.sk

Bottas tvrdí, že o novej zmluve nepadlo ešte ani slovo
zdroj: TASR/AP

Bottas tvrdí, že o novej zmluve nepadlo ešte ani slovo

Valtteri Bottas podpisuje s Mercedesom zmluvu vždy len na jeden rok. Tím dlhodobo stavia na kvalitách Lewisa Hamiltona a k nemu sa každoročne snaží dosadiť toho najschopnejšieho; pôvodne sa zdalo, že v tejto úlohe bude dlhodobo Nico Rosberg, no po získaní titulu svoju kariéru ukončil.

Od roku 2017 Mercedes zamestnal Valtteriho Bottasa, ale hlavne druhá polovica minulého ročníka z jeho pohľadu nebola ideálna. Túto sezónu začal podobne dobre, ako tú minulú, nuž a bude len na ňom, ako to pôjde ďalej. Ak dobre, bude si môcť vybojovať novú zmluvu. Ak nie, príležitosť by dostal Esteban Ocon alebo možno George Russell.

Ako to aktuálne vyzerá? "Ešte som o tom nepremýšľal," odpovedal Bottas na otázku Sky Sports. "V tejto chvíli som koncentrovaný vždy len na daný okamih, chcem bojovať o každé jednotlivé víťazstvo a o tento titul."

"Rozhovory prídu v správny čas. Osobne pochopiteľne dúfam, že keď sa začnú, tak budú čoskoro aj hotové a nebude sa to naťahovať. O budúcom roku sme ešte neprehodili ani jedno slovo, pretože na to neexistovala žiadna potreba. Koncentrujeme sa na našu prácu," skonštatoval Fín.

Za nami sú štyri veľké ceny a Valtteri Bottas má na svojom konte o jeden bod viac ako Lewis Hamilton. Verí, že v tomto roku získa titul? "Pred nami je už len sedemnásť pretekov..." zasmial sa. "Nie až tak veľa!"

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk