F1.sk F1.sk

Red Bull hlási spokojnosť s novým motorom Honda
zdroj: Red Bull Content Pool

Red Bull hlási spokojnosť s novým motorom Honda

Red Bull nasadil nové motory už vo štvrtom víkende sezóny, čo je veľmi skoro. Pravidlá totiž hovoria o tom, že v sezóne je možné nasadiť len tri kusy spaľovacích motorov, jednotiek MGU-H a turbodúchadiel, nuž a len dve jednotky MGU-K, batérie a jednotky kontrolnej elektroniky.

Nemusíme byť veľkí matematici na to, aby sme skonštatovali, že Red Bull toto pravidlo určite nesplní a jeho jazdci budú skôr či neskôr potrestaní. Nuž a je veľmi pravdepodobné, že nie iba raz, ale možno aj dvakrát.

Honda informovala, že aktuálne novinky boli zamerané na spoľahlivosť, ale na druhej strane mali priniesť aj výkonnostné výhody. Nuž a v pretekoch to nevyzeralo zle, pretože Max Verstappen mal v niektorých fázach podujatia v Baku rovnaké tempo ako Mercedes a Ferrari.

"Bolo to pozitívne," potvrdil šéf tímu Christian Horner pre oficiálnu stránku F1. "Mali sme silné preteky a motor sme mohli o niečo silnejšie zaťažovať aj priamo v nich. Všetko je to súčasťou evolúcie."

"S predchádzajúcim motorom sme nemali žiadne problémy a bude využívaný v piatkových tréningoch. Od začiatku sme mali v pláne, že v tomto roku nasadíme viac ako tri motory. Toto je súčasťou týchto plánov. Na to, aby ich dostihli (Mercedes a Ferrari, pozn. red.), musia potlačiť limity. A presne to aj robia," dodal Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk