F1.sk F1.sk

VC Nemecka neláka, Nemcov vraj viac zaujíma Mick Schumacher ako Vettel
zdroj: Mick Schumacher/Twitter

VC Nemecka neláka, Nemcov vraj viac zaujíma Mick Schumacher ako Vettel

Minuloročnú Veľkú cenu Nemecka navštívilo 71 000 divákov a preteky dosiahli po dlhej dobe úspech. V Hockenheime dlhodobo hovoria o tom, že potrebujú približne 65 000 ľudí a vďaka tomu sa dostanú do plusu. Ibaže tentoraz to možno nevyjde.

"Aktuálne máme 48 000 predaných lístkov," povedal obchodný riaditeľ okruhu Hockenheimring Georg Seiler v rozhovore pre Motorsport-Total.com. "Tým pádom o približne 8 000 lístkov zaostávame za minuloročným predpredajom. Môže za to aj skutočnosť, že kvôli natiahnutým zmluvným rokovaniam pre rok 2019 sme s predpredajom začali neskôr."

Ale nielen to. V minulom roku bol majstrovský boj vyrovnaný a fanúšikovia ním žili. "V júli sme ešte mali eufóriu..." 

Nuž a podľa šéfredaktora spomínaného zdroja Christiana Nimmervolla je tu aj iný problém: Nemci nemajú domácu ikonu. Sebastian Vettel neláka.

"Magnetom pre publikum by bol Mick Schumacher," skonštatoval Nimmervoll. "Záujem o kariéru syna Michaela Schumachera je gigantický a ako odborné publikácie to pociťujeme. Ak by Schumi junior získal v F2 pole position, tak by si o tom chcelo prečítať viac ľudí, ako keby Vettel vyhral veľkú cenu."

Problém je v tom, že Mick Schumacher sa tohto podujatia nezúčastní. Formula 2 totiž v Hockenheime nejazdí a nebude tak súčasťou víkendu. Veľká škoda. 

"Pritom keď bolo potvrdené, že s Premou pôjde do F2, tak sme Liberty ešte raz kontaktovali," pripomenul marketingový šéf Hockenheimu Jorn Teske. "Keď tu Mick Schumacher vyhral preteky F3, bola vlna eufórie citeľná. Formule 1 sme okamžite pripomínali, aby mysleli na to, že bude dôležité, aby tu jazdila Formula 2."

"Avšak po uverejnení kalendára F2 sme sa dozvedeli, že v Hockenheime preteky nebudú," smutne skonštatoval Teske, ktorý sa napriek tomu nevzdával. Ale: "Neskôr sme dostali stanovisko, že za daných finančných podmienok nie je možné zorganizovať ďalšie preteky Formuly 2."

Ďalšou alternatívou, ako prilákať divákov, by mohlo byť piatkové nasadenie Micka Schumachera v monoposte Alfy Romeo. "Je to však len hypotéza," priznal Teske. "No ak by sa to podarilo realizovať, bolo by to pre nemeckých fanúšikov veľmi pekné. Oficiálne však o tom nič nevieme. Formule 1 sme pochopiteľne povedali, že by bolo dôležité a pre nás dobré, ak by si Mick zajazdil s autom F1. Ale či sa tak stane, nevieme."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk