F1.sk F1.sk

Víkend v Baku navštívilo len 85 000 ľudí, a to aj s koncertami
zdroj: Pirelli Motorsport

Víkend v Baku navštívilo len 85 000 ľudí, a to aj s koncertami

Veľká cena Azerbajdžanu nám už ponúkla pár vzrušujúcich predstavení, ale tamojší fanúšikovia si cestu na okruh hľadajú len veľmi ťažko. Potvrdila to aj aktuálna správa z dielne Baku City Circuit Operations Company (BCC), podľa ktorej navštívilo pretekársku akciu a nočné koncerty len 85 000 ľudí.

Ide o štvordňový súhrn, pričom na iných miestach máme takéto číslo aj za jeden deň. Organizátori okrem toho pripomenuli, že predali rovnaký počet lístkov ako pred rokom, ale celkový víkendový súhrn je menší: vraj za to môže absencia piatkového večerného koncertu a zrušenie sobotňajšieho vystúpenia Sama Smitha.

Približne 22 percent návštevníkov bolo zo zahraničia a vstupenky si zakúpili ľudia zo 74 štátov. Najviac ich prišlo z Ruska, nasledovala Veľká Británia, Rakúsko, Holandsko a Gruzínsko.

"Všetky lístky na tribúny boli vypredané a celkový predaj lístkov bol rovnaký, ako v roku 2018, a to aj napriek chýbajúcemu tretiemu hudobnému headlinerovi - čo pre budúci rok napravíme - a napriek neskorému zrušeniu vystúpenia Sama Smitha," povedal komerčný šéf BCC Bulent Ozerdim. "Boli sme enormne povzbudení skutočnosťou, že základňa miestnych fanúšikov rok čo rok rastie a šport rezonuje hlavne medzi mladými ľuďmi tejto krajiny."

Dodajme, že počet fanúšikov z Veľkej Británie narástol o 41 percent, z Rakúska o 28, z Holandska o 26 a z Číny o 22 percent.

Najnovšie z kategórie: Azerbajdžan

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk