F1.sk F1.sk

Brawn vyzdvihol Bottasa a jeho zlepšenie
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Brawn vyzdvihol Bottasa a jeho zlepšenie

Valtteri Bottas mal dosť biednu druhú časť minulej sezóny. Celkovo v ročníku nevyhral ani jedno jediné podujatie, pričom jeho kolega Lewis Hamilton sa tešil jedenásťkrát. Po štyroch pretekoch novej sezóny je to však 2:2 a Bottas má dokonca o jeden bod viac.

"Valtteri Bottas sa v boji s výnimočným šampiónom Lewisom Hamiltonom dokázal zlepšiť," povedal športový šéf F1 Ross Brawn po pretekoch v Azerbajdžane. "Sám som na vlastné oči videl, ako môže jazdec - vedome či nevedome - trpieť tým, že je v jednom tíme s ozaj veľkým šampiónom, pričom Lewis patrí medzi najväčších velikánov, akých som kedy videl."

"Môže to byť neskutočne zastrašujúce a môže to spôsobiť aj skutočnosť, že jazdec padne pod reálne možnosti svojich schopností. Nuž a dostať sa z tohto nastavenia mysle môže byť ťažké a chce to hlavne veľa mentálneho úsilia. Valtteri to však zvládol a v prvých štyroch podujatiach ukázal statočnosť i odhodlanosť. Hlavne to, ako sa s Lewisom dokázal popasovať v kvalifikáciách, bolo úchvatné."

Angličan sa pristavil aj pri skutočnosti, že Mercedes má na svojom konte štyri dvojité víťazstvá, čo sa v histórii Formuly 1 ešte nikdy nestalo. "Toto ešte nikto nespravil... štyri dvojité víťazstvá v prvých štyroch podujatiach ročníka je neskutočný výsledok a pre sezónu to stanovilo neskutočný štandard. Gratulujem Mercedesu k tomu, ako ukázali, že ani v tomto roku nie sú pripravení zaspať na vavrínoch," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk