F1.sk F1.sk

Vettel: Musíme byť rýchlejší
zdroj: Ferrari

Vettel: Musíme byť rýchlejší

Sebastian Vettel nemal dobrý vstup do aktuálnej sezóny. Výkonnostne to v jeho podaní už dlhšie nie je ono a vyzerá to tak, že rýchlostne nestačí ani na svojho kolegu Charlesa Leclerca, nie to ešte na pretekárov Mercedesu. V šampionáte na nich stráca už 34, respektíve 35 bodov.

"Musíme byť rýchlejší," povedal Vettel pre Motorsport-Total.com. "Som presvedčený o tom, že miestami sme boli veľmi silní, ale celkovo nie dostatočne silní. Musíme vedome pracovať na tom, aby sme auto dostali do správneho pracovného okna. Vyzerá to tak, že Mercedesu to všetko klape o niečo jednoduchšie. Baku je okruh, na ktorom potrebujete sebavedomie a ja som na tom nebol optimálne."

Nemec celkom otvorene priznal aj to, že má rýchlostné problémy a v porovnaní s Leclercom nevyznieva práve najlepšie: "Cítim, že momentálne nepredvádzam svoje najlepšie jazdenie. A to preto, lebo auto nereaguje tak, ako to mám rád. Nuž a v tom prípade je jazdenie neprirodzené."

"Každý pretekár pozná ten pocit, keď mu auto celkom nesedí a v tom prípade radšej nejde až na hranu. Má totiž strach, že stratí kontrolu. V tomto smere som bol počas doterajších podujatí o niečo citlivejší, ako počas testov. Testy boli ozaj dobré, ale to je už dávno. Musíme sa pozerať dopredu a byť rýchlejší," pokračoval Vettel, ktorý s ohľadom na blížiacu sa VC Španielska stroho dodal: "Favoritmi tam nebudeme..."

Ferrari prinieslo do Baku niekoľko noviniek, ktoré štvornásobný majster sveta označil za krok vpred. "Ale dominantnou témou je u nás to, aby sme pneumatiky dokázali dostať pod kontrolu. Práve v tomto smere sa skrýva najväčšie množstvo výkonu. Problémy, ktoré máme v pomalých zákrutách, nepramenia v aerodynamike. Naše deficity sú v mechanickej stránke veci a v gripe."

"Čaká nás dosť domácich úloh, ale jednu vec viem povedať s určitosťou: keď všetko zvládneme správne, je naše auto poriadne silné a v tom prípade s nimi dokážeme bojovať. Ale v prvých štyroch podujatiach sme jednoducho neboli dosť rýchli. V Baku sme sa zlepšili. Stačí si uvedomiť, že väčšina tamojších zákrut bola pomalá, ale už sme v nich boli konkurencieschopnejší. Aj tak nám však niečo chýba," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk