F1.sk F1.sk

Todt prezradil, že Senna chcel pred rokom 1994 prestúpiť do Ferrari
zdroj: McLaren

Todt prezradil, že Senna chcel pred rokom 1994 prestúpiť do Ferrari

Ayrton Senna začal svoje pôsobenie v F1 v roku 1984 v Tolemane, potom bol tri roky v Lotuse a od roku 1989 sme ho registrovali v McLarene, kde zažil svoje najlepšie obdobie.

V stajni ostal až do konca sezóny 1993 a následne prestúpil do Williamsu, ale všetko mohlo byť inak; súčasný prezident FIA a vtedajší šéf Ferrari Jean Todt totiž prezradil, že Senna mal záujem o pôsobenie v Scuderii.

Brazílčan ho vyhľadal počas víkendu v Taliansku a debatovali celé tri hodiny. Napokon však z toho nič nebolo.

"Vo svojej miestnosti som s ním strávil tri hodiny a bavili sme sa o jeho možnom príchode do Ferrari," povedal Todt pre RaceFans. "V tom čase, v septembri 1993 v Monze, mal veľký záujem o príchod."

"Ale chcel k nám prísť už v roku 1994, pričom pre rok 1994 sme už mali dvoch zazmluvnených jazdcov: Alesiho a Bergera. Povedal som, že máme dvoch jazdcov a on na to: 'Ale vo Formule 1 kontrakty nie sú až také dôležité'. Ja som však povedal, že pre mňa kontrakty sú dôležité," dodal Todt.

Na nasledujúcom podujatí v Portugalsku Alain Prost oznámil svoje rozhodnutie ukončiť kariéru a Sennovi sa naskytla možnosť prestúpiť do Williamsu. S tímom absolvoval veľké ceny Brazílie a Pacifiku a následne v Imole tragicky zahynul.

Najnovšie z kategórie: Jean Todt

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk