F1.sk F1.sk

Brawn obhajuje kvalifikačnú taktiku Ferrari, s tímom naďalej ráta
zdroj: TASR/AP

Brawn obhajuje kvalifikačnú taktiku Ferrari, s tímom naďalej ráta

Športový riaditeľ Formuly 1 Ross Brawn si nemyslí, že Ferrari to v azerbajdžanskej kvalifikácii strategicky zbabralo. Rozhodnutie pokúsiť sa prejsť cez Q2 s mediumkami bolo podľa neho správne a tímu v pretekoch mohlo priniesť výhodu.

"Mercedes totiž už v piatok popoludní ukázal, že so softami má lepšiu pretekovú rýchlosť," uviedol Brawn vo svojom tradičnom návrate k pretekom. "Ak by sa Charlesovi podarilo dostať v Q3 pred nich - existovala tu takáto šanca - a následne by absolvoval dlhý prvý stint, aký napokon aj mal, tak by mal dobrú šancu na to, že skončí vpredu."

"Ale bohužiaľ pre neho, napriek kvalitnému predieraniu sa nahor, skončil tretíkrát v tomto roku len piaty. Nuž a nemyslím si, že dodatočný bod za najrýchlejšie kolo ho príliš potešil. Avšak aj po týchto pretekoch potvrdzuje punc pretekára na vzostupe, ktorý môže dosiahnuť veľké veci."

Situácia v majstrovstvách sa zatiaľ vyvíja jednoznačne v prospech Mercedesu, ktorý má na svojom konte už štyri dvojité víťazstvá. Mnoho fanúšikov už Ferrari odpisuje, ale podľa Angličana to ešte nemusí celkom platiť.

"Cítim, že ešte existuje čas na to, aby sa Ferrari vrátilo späť do hry. Vo dvoch z doterajších štyroch podujatí totiž ukázalo, že má na to, aby zvíťazilo. Nuž a duel dvoch jazdcov Mercedesu je naďalej absolútne otvorený, pričom Bottasa a Hamiltona delí jeden jediný bod, ktorý Bottas získal pri svojom austrálskom najrýchlejšom kole," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk