F1.sk F1.sk

Vettel: Nuda, nie?
zdroj: TASR/AP

Vettel: Nuda, nie?

Mercedes vládne vo Formule 1 už šiesty rok. Miestami sa síce objavujú vyjadrenia o tom, že Ferrari má silné a možno aj lepšie auto, no realita tak nevyzerá. Štyri dvojité víťazstvá jedného tímu sme tu na začiatku ročníka ešte nemali, takže Mercedes pôsobí dokonca dominantnejšie ako v rokoch 2014 či 2015.

Sebastiana Vettela to príliš neteší. Cíti, že v Azerbajdžane na súperov nemal a svoje vedenie si bez väčších problémov kontrolovali. Nemá z toho dobrý pocit. "Nuda, nie?" reagoval v jednom z televíznych rozhovorov. "Veľká nuda. A nie sú to len štyri preteky, ale štyri roky. Viac-menej."

Nemec si na druhej strane uvedomuje, že Ferrari má všetko vo svojich rukách a musí sa zlepšiť. Aj v tomto roku vraj má dobrý potenciál: "Musíme pracovať tvrdšie a lepšie. Makáme tak tvrdo, ako sa len dá."

"Na druhej strane treba rešpektovať, že to zvládajú fenomenálne dobre a ich autá sú na tom väčšinou tak, ako majú. Avšak verím si. Verím tomuto tímu a viem, že sa môžeme zlepšiť. Myslím si, že máme dobré auto."

"Zatiaľ sa nám len nepodarilo dostať ho vždy do stavu, v akom by malo byť, nuž a potom je ťažké veriť mu a mať v ňom ten správny pocit. Som si však istý tým, že sa to otočí," pokračoval Vettel.

Vzhľadom k svojmu monopostu a jeho problémom pridal štvornásobný majster sveta aj zaujímavé prirovnanie. "Je to ako Rubikova kocka," zamyslel sa Sebastian Vettel. "Potrebujeme ju poskladať. Máme tu mnoho ľudí, ktorí Rubikovu kocku vedia zložiť za pár minút. Máme tu ozaj šikovných a inteligentných ľudí, ale pracujeme s Rubikovou kockou veľkých rozmerov."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk