F1.sk F1.sk

Pérez vyčaroval šieste miesto: Celé preteky som šiel na hrane
zdroj: TASR/AP

Pérez vyčaroval šieste miesto: Celé preteky som šiel na hrane

Majiteľovi dvoch azerbajdžanských pódií Sergiovi Pérezovi sa v Baku zvykne dariť. Po vyčerpávajúcej jazde, v ktorej musel byť takmer celý čas "na limite", dokázal za sebou udržať dotierajúce McLareny.

Na svoje piate miesto z kvalifikácie bol Pérez patrične hrdý, no šieste miesto v pretekoch mu urobilo oveľa väčšiu radosť. "Myslím si, že dnešok bol ešte lepší, keď sa pozriem na to, akú rýchlosť sme mali v prvom stinte a aj počas celých pretekov. Celé preteky až na posledné dve kolá som bol úplne na limite. Boli to vyčerpávajúce preteky — bez chýb, bez prebrzdení. To bol jediný spôsob, ako udržať McLareny za mnou. Boli oveľa rýchlejšie ako my."

Na začiatku sa Mexičan dokonca pasoval s Maxom Verstappenom, no rýchlo si uvedomil, že Red Bull boxuje vyššiu váhovú kategóriu. "Od prvého kola to vyzeralo dobre, bol som pred Verstappenom, keďže som ho na štarte predbehol. Veľmi skoro sme si uvedomili, že to nie sú naše preteky. Viac mi robili starosti McLareny, lebo oni boli po celý čas veľmi silní."

Darilo sa aj Lancovi Strollovi. Kanaďan bodoval po štarte z trinásteho miesta. "Veľmi ma teší, že Lance nazbieral také dobré body. Všetci okolo nás, všetky zvyšné tímy okrem McLarenu mali problémy bodovať, takže pre náš tím to boli dobré preteky," dodal Pérez.

"Celé preteky som mal dobrú rýchlosť," pridal sa Stroll. "V prvých pár kolách som predbehol niekoľko áut, dostal som Toro Rosso — asi to bol Albon —, potom Ricciarda, ktorý nás predbehol po boxoch, lebo naša zastávka bola trochu pomalšia. Snažil som sa do ničoho nezapliesť. V druhom stinte som predbehol Räikkönena, získal vďaka kontaktu Kvjata s Ricciardom a už to len doviezol domov. Som rád, že som späť na bodoch."

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk