F1.sk F1.sk

Horner si myslí, že Red Bull mal rýchlejšie auto ako Ferrari
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner si myslí, že Red Bull mal rýchlejšie auto ako Ferrari

Toto Wolff nás neprestajne kŕmi vyjadreniami, že Ferrari má najrýchlejšie auto. Nebudeme polemizovať o tom, či to je alebo nie je pravda, pretože koľko ľudí, toľko názorov. Na scénu však prišiel aj ďalší názorový prúd, podľa ktorého to môže byť všetko ešte celkom inak.

"Naše tempo bolo dnes v porovnaní s Ferrari a Mercedesom silné," povedal šéf Red Bullu Christian Horner. "Dokonca si myslím, že sme dnes asi mali rýchlejšie auto ako Ferrari. Pozrite sa hlavne na Pierra, ktorý mal papierovo hrôzostrašný víkend, bol trikrát diskvalifikovaný a preteky nakoniec ani nedokončil, ale jeho tempo bolo veľmi silné."

"Ak si porovnáte jeho tempo s Leclercom, tak v druhej polovici stintu bol silnejší. Podľa mňa sme na začiatku stratili až príliš veľké množstvo času za Pérezom, ktorý sa dostal pred Maxa a oddelil ho od Sebastiana a Mercedesov. Na konci stintu však bol rýchlejší. A o celkom dosť rýchlejší."

"Na trati sme ho podržali o pár kôl dlhšie, aby mal pre druhý stint lepšie pneumatiky. V druhom stinte potom stiahol na Sebastiana desať sekúnd a dotiahol sa na skupinu jazdcov pred ním. Následne sme mali fázu VSC a objavili sa problémy s opätovným zahriatím pneumatík. Nuž a po probléme, ktorý sme mali s Pierrom, sme už nechceli príliš riskovať," vysvetlil Horner.

Celkovo vraj výkon Red Bullu potvrdil pokroky po stránke šasi, ako aj po stránke pohonnej jednotky Honda. "Na trati, ktorá nám z historického hľadiska nehrala do karát, sme boli dobrí a teraz sa už tešíme na návrat do Európy. Niektoré z blížiacich sa okruhov by nám podľa všetkého mali sedieť."

"Naše auto podalo v týchto pretekoch ozaj dobrý výkon. Pozrite sa na prostredný sektor, kde sme boli pravidelne najrýchlejší. Po stránke auta sme určite dosiahli progres," dodal Christian Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk