F1.sk F1.sk

Vettel: Nikdy som nebol fanúšik piatkových prognóz
zdroj: TASR/AP

Vettel: Nikdy som nebol fanúšik piatkových prognóz

Sebastian Vettel bol druhým najrýchlejším mužom piatkového programu v Baku. Opäť raz to vyzerá tak, že Ferrari má najrýchlejšie auto, ale doposiaľ to zvyklo platiť - ak vôbec - tak zväčša len v piatok. Uvidíme, čo nám ponúkne tento víkend.

"Nikdy som nebol fanúšik piatkových prognóz a teraz je po mnohých červených vlajkách ešte ťažšie niečo povedať," uviedol Vettel. "Na tejto trati totiž ide do veľkej miery o to, do akého rytmu sa dostanete."

Ferrari prinieslo do Azerbajdžanu nový difúzor, podlahu i nové deflektory a zatiaľ sa zdá, že tieto veci by mohli pomôcť. Štvornásobný majster sveta však nechce predbiehať.

"Podmienky na trati boli dosť zlé, veľa sme sa šmýkali a preto to nebol najlepší deň na to, aby som vyriekol ortieľ o vylepšeniach. Dúfajme, že zajtra to bude lepšie. Celkovo sa však zdá, že to všetko dáva zmysel. Dáta ukazujú, že sa uberáme správnym smerom."

"Táto trať však má aj na viac. Ešte bola veľmi špinavá a preto aj klzká. Takto trvá o niečo dlhšie, kým sa dostanete do rytmu a nám sa to ešte nepodarilo. Som si však istý, že to ešte príde a ešte sa zlepšíme."

"Ak sa nám to podarí, tak očakávam veľmi vyrovnaný boj s Mercedesom. Tí dnes vyzerali byť veľmi rýchli. Fakt veľmi dúfam, že k ním dokážeme byť blízko," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Azerbajdžan

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk