F1.sk F1.sk

Ricciardo sa chce v Baku inšpirovať Pérezom: Legenda!
zdroj: Force India

Ricciardo sa chce v Baku inšpirovať Pérezom: Legenda!

Jednu vec Sergiovi Pérezovi nevezmeme. Aj keď dlhé roky sedí v slabších autách Sauberu či Force Indie (aktuálne už Racing Pointu), dokázal s nimi vybojovať osem pódií! Tri so skôr menovaným zoskupením a ďalších päť s tým druhým.

Dvakrát sa na pódium dostal aj v Azerbajdžane, kde sa bude súťažiť počas tohto víkendu. Vždy, keď sa niečo udeje, je pripravený a zaútočí z druhej vlny. Nuž a Daniel Ricciardo by ho rád napodobnil.

"Klobúk dolu pred Pérezom, na tomto mieste je inšpiráciou," vyjadril sa Ricciardo vo štvrtok v Baku. "Videl som štatistiku, že na tomto mieste má viac pódií, ako ktokoľvek iný. Legenda! On je teda ten najlepší príklad."

Daniel Ricciardo už v Azerbajdžane vyhral, podarilo sa mu to v roku 2017. "Tunajšia prvá zákruta je pre mňa zaujímavá... v minulom roku bola kontroverzná," zaspomínal si na kolíziu s kolegom Maxom Verstappenom. "Pred dvoma rokmi som tam zvládol manéver roka, ktorý mi vydláždil cestu k víťazstvu. Mám s ňou dobrý vzťah a uvidíme, čo sa stane tentoraz."

Prečo sa Baku zvyčajne stará o také atraktívne podujatia? "Nuž je to mestský okruh a blízkosť múrov vytvára riziko," odpovedal Ricciardo. "Má slabší grip, čo spôsobuje väčšiu šancu na chyby. Nuž a máme tu aj slabší prítlak, takže aj preto môžeme robiť chyby. No a na dlhej rovinke dosahujeme šialené rýchlosti."

"Rovinka ponúka aj možnosť chytiť sa do vzduchovej clony, takže všetko je vyrovnanejšie. Mnoho ďalších zákrut je pomalých a kvôli horšej aerodynamike toho teda veľa nestratíte. Súpera sa viete držať celé kolo a na rovinke sa potom chytiť do poriadnej clony," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk