F1.sk F1.sk

Räikkönen neverí v šťastné azerbajdžanské pódium
zdroj: Alfa Romeo

Räikkönen neverí v šťastné azerbajdžanské pódium

Kimi Räikkönen má po troch podujatiach ročníka na svojom konte dvanásť majstrovských bodov. Je to veľmi dobrá vizitka, pretože od nástupcu Sauberu sa nič mimoriadne nečakalo. Problém je len v tom, že zatiaľ boduje iba on.

"Nepovedal by som," odpovedal na otázku, či by v Baku mohol mať podobné šťastie ako Sergio Pérez (2016 a 2018) či Lance Stroll (2017), ktorí sa na tomto mieste dostali na pódium. "Pôjde o to, čo sa udeje v pretekoch a každé preteky sú iné."

"Mám pocit, že v prvom roku (2016) sme tu nemali ani jeden výjazd safety caru, aj keď po vtedajších pretekoch GP2 sme rátali s viacerými. V ďalších rokoch sa potom zrodili dosť chaotické preteky. Ide tu o mnoho faktorov. V strede poľa je veľká šanca na to, že sa v prvých kolách do niečoho zapletiete a o tomto okruhu to platí obzvlášť."

"Čím ste na štarte viac vpredu, tým bezpečnejšie sa potom v prvých zákrutách cítite. Príliš však nad tým nepremýšľam. Pokúsim sa len o to, aby som mal dobrú kvalifikáciu a dobrý štart. Nuž a potom uvidíme, čo z toho bude," skonštatoval Räikkönen.

Iceman vzápätí zdôraznil, že pred pretekmi nemá žiadny konkrétny cieľ a rovnako nemá ani žiadne sezónne očakávania: "Všetci veľmi dobre vieme, čo robíme a čo môžeme celkovo dosiahnuť v prípade, ak bude víkend celkom normálny a bez nezvyčajných udalostí."

"Ak by sme tu a tam nemali zopár problémov, mohli sme mať už aj viac bodov. Z tohto pohľadu človek nikdy nie je spokojný. Na aute existuje množstvo oblastí, ktoré vieme vylepšiť. A aj keby sme mali víťazné auto, tak môže byť aj lepšie. Je to nekonečný príbeh."

"Neprestajne hľadáme viac prítlaku. Ak by sa nám počas víkendu podarilo z auta dostať všetko, tak by sme mohli dosiahnuť ešte viac, ako doposiaľ. Nie je to však jednoduché," dodal Kimi Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Azerbajdžan

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk