F1.sk F1.sk

Ricciardo stavil 1 000 eur na to, že Bottas skončí v Mercedese. Prehral...
zdroj: Renault F1 Team

Ricciardo stavil 1 000 eur na to, že Bottas skončí v Mercedese. Prehral...

Daniel Ricciardo počas štvrtkového stretnutia s novinármi prezradil, že v minulom roku sa s Helmutom Markom stavil o 1 000 eur. Tvrdil, že Valtteri Bottas neostane v Mercedese a nedostane zmluvu pre rok 2019.

Svoju stávku prehral, pretože Bottas dostal v júli novú zmluvu, vďaka ktorej ho v striebornom vídame aj v tomto roku. Ricciardo tak prišiel o šancu na prestup do Mercedesu, o ktorej tajne dúfal.

"Chcel sa staviť o ešte väčšiu sumu," povedal Ricciardo o Markovi. "Ale keď chce staviť viac, tak už zvyčajne pozná odpoveď. Ja však nie som gambler, v podstate nestávkujem, nechodím do kasín..."

Austrálčan vzápätí prezradil, že neskôr svoje peniaze vyhral späť. "Áno, mali sme aj ďalšiu stávku, spravili sme ju teraz v Melbourne. Vyhral som a sme si kvit."

"Stavili sme sa pred kvalifikáciou. On si myslel, že sa v nej dostanú do top 3 a ja som hovoril, že nie. Nepodarilo sa im to, takže som svoje peniaze dostal späť," zasmial sa Daniel Ricciardo. "Viac sa s ním už staviť nechcem. Ale ak sú naše vzťahy takéto, tak je to celkom zábava."

Medzinárodný športový kódex mimochodom zakazuje staviť si na súťaž, ktorej je pretekár sám účastníkom. S tou kvalifikáciou by to teda pri prísnom výklade pravidiel nemuselo byť celkom kóšer.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk