F1.sk F1.sk

Vettel si nemyslí, že je rozhodnuté: Pred nami je ešte množstvo pretekov
zdroj: Ferrari

Vettel si nemyslí, že je rozhodnuté: Pred nami je ešte množstvo pretekov

Sebastian Vettel vstupoval do sezóny ako jeden z hlavných favoritov na získanie majstrovského titulu, no po úvodných troch podujatiach sa jeho situácia tak trochu skomplikovala. Nevyhral ani jedno z nich a navyše sa zdá, že možno nebude stačiť ani na tímového kolegu Charlesa Leclerca.

"Niektorí ľudia radi hovoria, že je rozhodnuté, to viem, ale pred nami je ešte množstvo pretekov," povedal Vettel na štvrtkovom stretnutí s novinármi. "Možno sa raz poobhliadneme a povieme, že už tu sa rozhodlo, ale v tejto chvíli? Neviem a nestarám sa."

"Chceme vyhrať, čo platí o všetkých pretekoch, na ktoré prichádzame. Myslím si, že máme veľmi silný balík. Som presvedčený o tom, že ak ho dokážeme správne nastaviť, tak to aj preukážeme a ostatným to poriadne skomplikujeme. Nemyslím si, že všetko závisí len od jedného jediného okamihu. Ale ak bude ďalších sedemnásť pretekov rovnakých, tak nám bude jasné, že je už neskoro."

Vettel a Leclerc sú aktuálne len na štvrtom a piatom mieste poradia jednotlivcov. Pred nich sa okrem pretekárov Mercedesu dostal aj Max Verstappen z Red Bullu. S týmto tímom podľa neho vždy treba rátať a platilo to už od testov. 

"Neviem, kto sú títo ľudia, čo s nimi nerátali," zareagoval Nemec. "Po prvých testoch sme vyzerali veľmi dobre, aj keď sme už o niečo z toho prišli. Ale aj Mercedes vyzeral veľmi silne a rovnako Red Bull. Očakávali sme boj troch tímov, čo zatiaľ možno neplatilo, ale určite si myslím, že Red Bull bude patriť medzi uchádzačov."

"Zvyčajne sú veľmi silní vo vývoji auta a zvyšovaní rýchlosti či výkonu. Mali solídny štart a už budú len silnejší," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk