F1.sk F1.sk

Bottas: Nemôžeme sa cítiť neporaziteľne
zdroj: TASR/AP

Bottas: Nemôžeme sa cítiť neporaziteľne

Mercedes vybojoval v troch úvodných podujatiach aktuálneho ročníka tri dvojité víťazstvá a jednoznačne vykročil k ďalším majstrovským titulom. Valtteri Bottas, ktorý raz vyhral a dvakrát skončil druhý, však varuje pred prehnaným optimizmom.

"Nemôžeme sa cítiť neporaziteľne," zdôraznil. "Za nami sú len tri veľké ceny sezóny. Všetky tie víťazstvá, dokonca dvojité, neboli jednoduché. Ako tím sme vo všetkých oblastiach podávali výkony veľmi vysokej úrovne a práve preto sme dosiahli takéto výsledky."

"Za nami sú však len tri víkendy z celkového počtu 21 a aj naďalej na to musíme tlačiť. Všetci ostatní sú totiž veľmi motivovaní a chcú končiť pred nami. Určite nestojíme na mieste a určite nemáme pocit, že sme nezdolateľní."

Bottas vzápätí použil podobné slová ako jeho kolega Lewis Hamilton. Mercedes W10 je veľmi dobrý, ale jazdiť s ním nie je jednoduché. Treba si ho prispôsobiť.

"Ako sme to zažili už aj v minulých rokoch, naše auto je veľmi rýchle, no niekedy nie je také jednoduché zvládnuť po stránke nastavenia všetko správne. Nie vždy sa s ním jazdí najjednoduchšie, ale keď to zvládneme, je veľmi rýchle."

Má Mercedes na to, aby v Baku napriek dlhej rovinke bojoval s Ferrari? "Rozhodne áno," odpovedal Valtteri Bottas. "Po stránke čistého výkonu sme boli silní minimálne v dvoch z doterajších pretekov. Ferrari bolo v Bahrajne pred nami, ale toto je zasa celkom iný okruh."

"Máme silný balík. Máme určité silné stránky a Ferrari ich má tiež, dokonca aj Red Bull. Určite budeme v boji a je dobré vedieť to," dodal Fín.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk