F1.sk F1.sk

Hamiltonovi je ľúto Leclercovho osudu, sčasti sa v ňom vraj vidí
zdroj: Mercedes

Hamiltonovi je ľúto Leclercovho osudu, sčasti sa v ňom vraj vidí

Lewis Hamilton so záujmom sleduje situáciu v konkurenčnom Ferrari. Červení sa v úvode ročníka rozhodli uprednostniť Sebastiana Vettela, ale zatiaľ sa to s prílišným úspechom nestretlo. A rovnako ani s pochopením fanúšikovskej verejnosti.

"Zažili sme viacero situácií, v ktorých viacnásobní majstri sveta mali pozíciu jednotky," pripomenul Hamilton. "V takom prípade sa z vás môže stať dvojka, ktorá bude pôsobiť v podpornej role. Pre jednu stranu je to privilegovaná pozícia, ktorá je však proti vašim základným hodnotám, pretože srdcom ste predsa pretekár. Aj preto chápem, ako sa Charles cíti. Sám vo svojom vnútri verí, že je najlepší, prípadne má potenciál byť ním..."

Hamilton si pri tejto príležitosti zaspomínal na rok 2007, keď začínal v McLarene. Jeho kolegom bol Fernando Alonso, ktorý Rona Dennisa žiadal o pozíciu jednotky. Nuž a napokon to všetko spôsobilo problémy, z ktorých nakoniec ťažil Kimi Räikkönen a získal titul. Oboch pretekárov McLarenu zdolal o jeden bod.

"Charles je ešte o niečo mladší, ako som bol ja. Spomínam si na to, že ako mladý chlapec som sa chcel čo najskôr dostať do F1 a keď som v nej už bol, chcel som čo najskôr víťaziť. Chcel som poraziť šampióna, s ktorým som súperil. Táto situácia je veľmi podobná. V Charlesovi sa istým spôsobom vidím a odvádza skvelú robotu. V obrovskom tíme ako Ferrari sú veľmi veľké očakávania a jazdí fakt dobre. Musí pokračovať v tom, čo robí a ono to príde."

K téme, či Ferrari malo alebo nemalo uprednostniť Vettela, sa už Lewis príliš vyjadrovať nechcel. "Nie je to moje rozhodnutie," odvetil. "Neviem, ako viesť tím a neviem, ako robiť takéto rozhodnutia. Ja bojujem proti ním obom."

Situácia dospela tak ďaleko, že Leclerc už dokonca ignoroval nariadenie tímu. V Bahrajne Vettela napriek príkazu zhora predstihol a aj v Číne sa hlasne žiadal dopredu. "Ako pretekár a súťaživý človek ste istým spôsobom rebel. Povedia vám jednu vec, ale vaše vnútro to chce inak. Sám som to zažil," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Lewis Hamilton

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk