F1.sk F1.sk

Podľa Hamiltona sa s tohtoročným autom pracuje o niečo ťažšie ako s minuloročným
zdroj: TASR/AP

Podľa Hamiltona sa s tohtoročným autom pracuje o niečo ťažšie ako s minuloročným

Lewis Hamilton na štvrtkovom stretnutí s novinármi povedal, že tohtoročný monopost Mercedesu ešte nedostal optimálne pod kontrolu. Vraj sa s ním pracuje ťažšie, ako s jeho predchodcom, ale v úvode sezóny je to zvyčajne takéto komplikovanejšie.

"S autom sa v tomto roku zatiaľ pracuje o niečo ťažšie - určite to nie je jednoduchšie," uviedol Hamilton v Baku. "Je to kombinácia viacerých vecí. Každoročne sa objavia problémy s pneumatikami, ale zdá sa, že teraz sú o niečo komplexnejšie, ako v minulom roku. V tomto smere sa však trápime na začiatku každej sezóny."

"Každý sa snaží pochopiť rôzne okná pre optimálne fungovanie pneumatík, pričom pri týchto gumách sú ešte menšie, ako boli predtým. Aj predtým boli malé, no teraz sú ešte menšie. Každoročne nám dvíhajú povinný minimálny tlak a je to čoraz ťažšie. Nuž a auto staviame na 21 okruhov tak, aby fungovalo na čo najväčšom počte z nich - nájdenie balansu je veľmi, veľmi ťažké a nikdy to nie je perfektný balans. Vždy je to akýsi priemerný balans, ktorý by mohol fungovať všade."

"K tomu potom treba prirátať pneumatiky a aj motor, pričom vždy je to ťažšie a ťažšie. Postupom priebehu sezóny sa však učíme viac a viac vecí. Teraz nám pomohlo aj jedno šťastné víťazstvo, ktoré sa zrodilo v Bahrajne, ale v pretekoch sme tam boli pomerne dobrí. Nuž a v poslednom podujatí sme boli veľmi dobrí," pripomenul päťnásobný majster sveta.

Hamilton dúfa, že Mercedes dokáže napredovať aj v Azerbajdžane. Tím podľa neho nepriniesol žiadne novinky, ale lepšie chápe silné a slabé stránky monopostu W10, vďaka čomu by mohli prísť kroky vpred.

"Nemyslím si, že tu pre tento víkend máme nejaké vylepšenie. Pripravujeme novinky, ale pre tieto preteky sme ich neplánovali," skonštatoval Angličan napriek tomu, že Mercedes pripravil špecifické zadné krídlo so zaujímavo riešenou vrúbkovanou lištou. Pre dlhočiznú rovinku je totiž potrebné nasadiť inú verziu ako pre ostatné okruhy.

"Myslím si, že čoraz lepšie chápeme veci z prvých troch podujatí, ale Ferrari je na rovinkách veľmi rýchle. Preto očakávam, že počas tohto víkendu budú mimoriadne silní. Začiatok sezóny je napokon omnoho lepší, ako sme očakávali. Na naše výsledky sme hrdí, ale vieme, že do konca je ešte poriadne ďaleko. Dúfam, že v druhej časti ročníka budeme ešte silnejší, ale budúcnosť neviem predpovedať. Môžem povedať len to, že pôjdeme preteky po pretekoch," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk