F1.sk F1.sk

Gasly verí, že sa mu podarí dosiahnuť pokroky
zdroj: Red Bull Content Pool

Gasly verí, že sa mu podarí dosiahnuť pokroky

Pierre Gasly nahradil v Red Bulle Daniela Ricciarda, ale zatiaľ nič veľkolepé nepredviedol. V testoch dvakrát havaroval a ani počas troch úvodných víkendov to nebolo ideálne. Na Maxa Verstappena výrazne strácal.

"Myslím si, že po Číne sme našli pár dobrých vecí a počas tohto víkendu by sme sa mali zlepšiť," povedal Gasly vo štvrtok v Baku. "Pochopili sme, čo nám v Číne chýbalo."

Francúz uznal, že musí zmeniť aj svoj jazdecký štýl, aby si s autom lepšie rozumel: "Všetko dokopy by nám malo pomôcť dosiahnuť pokroky. Celkovo si však myslím, že moje výkony v Barcelone a v Melbourne boli OK - a aj v porovnaní s Maxom. Potom sa udiali niektoré veci, ktoré mi príliš nesadli, ale nechcem zachádzať do detailov. Najdôležitejšie je napraviť ich. Vieme, v čom je problém a viem, v čom sa môžem zlepšiť."

Ale prečo to Verstappenovi ide lepšie? "V aute sa určite cíti pohodlnejšie ako ja. V tíme je už dlhšie," odvetil Pierre Gasly. "Ja som sem prišiel z Toro Rosso a niektoré veci som musel prestaviť a upraviť. Musím jazdiť o niečo inak, aby to bolo v súlade s vlastnosťami auta. Avšak ďalej ho vyvíjame a aj ja sa prispôsobujem, aby to bolo lepšie. Vieme, čo potrebujeme zmeniť."

"Pre mňa je v každom prípade super, že po svojom boku môžem mať Maxa. Je fakt silný. Pre tím je nápomocný, ale na druhej strane aj pre mňa, lebo môžem vidieť, čo všetko viem robiť inak v záujme toho, aby som využil celý potenciál," dodal Gasly.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk