F1.sk F1.sk

Verstappen: V porovnaní s Mercedesom spravila Honda veľký krok, v porovnaní s Ferrari však nie
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen: V porovnaní s Mercedesom spravila Honda veľký krok, v porovnaní s Ferrari však nie

Max Verstappen dostane v Azerbajdžane nový motor z dielne Hondy, pričom to isté platí aj o jeho kolegovi Pierrovi Gaslym, ale aj o oboch pretekároch Toro Rosso. Japonci sa chcú opäť o niečo priblížiť Ferrari a Mercedesu.

"Ide nám hlavne o spoľahlivosť pri dlhej jazde," povedal Verstappen o novom motore. "Motor je okrem toho aj výkonnejší, ale hlavným cieľom je spoľahlivosť. V porovnaní s Mercedesom spravila Honda veľký krok vpred, v porovnaní s Ferrari však nie. To však platí o všetkých súperoch Ferrari, pretože oni odviedli mimoriadne dobrú prácu."

Skoré nasadenie druhej špecifikácie znamená, že Holanďana bude v sezóne čakať aj motorový trest. Už vo štvrtom podujatí prešiel na druhý kus spaľovacieho motora, pričom povolené sú len tri. A veľkých cien je 21.

"Je fajn, že Honda ide na plný plyn. V Austine sme ukázali, že aj napriek trestu sa dokážeme dostať na pódium. Chceme sťahovať stratu na Ferrari a Mercedes a ak to má znamenať, že budeme musieť rýchlejšie prinášať vývojové kroky, tak to rád beriem."

"Tu v Baku by sme v zákrutách mali byť dobrí, ale rovinka je veľmi dlhá," skonštatoval Verstappen na margo toho, či si v Azerbajdžane robí veľké nádeje. "V tejto fáze majstrovstiev je dôležité dostať z každých pretekov maximum, čo sa nám zatiaľ aj podarilo. Takto to musí pokračovať a okrem toho musíme robiť pokroky po stránke šasi i motora. Auto je dobré, ale potrebujeme viac gripu."

"Vyzerá to tak, že v pretekoch sme o niečo silnejší ako v kvalifikácii a tu by to malo byť asi rovnaké. Osobne by som si prial tie najnudnejšie preteky, v ktorých by som viedol s minútovým náskokom. Skôr je však pravdepodobné, že opäť zažijeme šialenú veľkú cenu," dodal Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk