F1.sk F1.sk

Toro Rosso potrebuje zlepšiť soboty, v pretekoch je to OK
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Toro Rosso potrebuje zlepšiť soboty, v pretekoch je to OK

Alexander Albon je presvedčený o tom, že Toro Rosso sa vo všetkých tohtoročných kvalifikáciách malo dostať do Q3 a tím vôbec nie je "taký zlý, ako naznačuje aktuálna tabuľka". Toro Rosso bodovalo vo všetkých troch veľkých cenách, ale aj tak je predposledné. Horšie je na tom len Williams.

"Myslím si, že v tejto chvíli sme uprostred balíka," povedal Albon vo štvrtok v Šanghaji. "Takto to viem povedať asi najlepšie. Haas vyzerá byť veľmi silný pri dlhých jazdách, ale ako sme mali možnosť vidieť, ich pretekové tempo nie je také silné ako kvalifikačné. My potrebujeme svoje veci hlavne vyladiť a zbaviť sa malých chýb, ktoré sa týkajú či už jazdca alebo nastavenia. Všetko potrebujeme zvládnuť o niečo lepšie."

"Za nami sú tri podujatia a vo všetkých sme mali byť v Q3. Toto môže tvrdiť azda každý zo stredu poľa, ale my sme tam skutočne mali byť. Po stránke majstrovskej pozície sme dosť nízko, ale podľa mňa nie sme takí zlí. Boli sme pomerne konzistentní, ale potrebujeme sa lepšie kvalifikovať," poznamenal Angličan súťažiaci s thajskou licenciou.

Druhý pretekár tímu Daniil Kvjat to vidí podobne. "V Číne mi Q3 ušla o 0,022 sekundy, bolo to veľmi tesné," pripomenul Rus. "O Bahrajne neviem veľa povedať, pretože poslednú jazdu som ani neabsolvoval. A v Austrálii som asi tiež mal byť v Q3."

"Na sobotách ešte potrebujeme trochu zapracovať, máme aj viac potenciálu a vieme to. V nedeľu však nemáme veľa otáznikov. Z nášho pohľadu bola zatiaľ najlepšia asi čínska sobota a všetko je fajn, pretože každým ďalším víkendom rozumieme ďalším a ďalším veciam. Vieme, čo môžeme zvládnuť lepšie," dodal Kvjat.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk