F1.sk F1.sk

Kubica kritizuje simulátor Williamsu, vraj neodráža realitu
zdroj: Twitter/Williams

Kubica kritizuje simulátor Williamsu, vraj neodráža realitu

Z Robert Kubicu naďalej cítiť nespokojnosť, ba priam frustráciu. Na štvrtkovom stretnutí s novinármi pred VC Azerbajdžanu povedal, že simulačný program Williamsu nie je reprezentatívny a okruh v Baku vďaka nemu nemohol dobre spoznať.

"Pre mňa je to celkom nový okruh," povedal Kubica. "Na simulátore som odjazdil pár kôl, ale naša trať na simulátore bohužiaľ nie je reprezentatívna vzhľadom k tomu, aká je realita."

Poliak priznal, že do jázd preto radšej vstúpi opatrnejšie. "Pri prvom predstavení na mestskom okruhu je to však normálne. Po takmer deviatich rokoch to budú moje prvé preteky na mestskej trati, naposledy som tak jazdil v Singapure 2010. Teším sa na to. Pri jazde blízko múrov a bariér som vždy pociťoval špeciálny pocit, je to iný druh jazdenia."

"Podľa toho, čo vidím na prvý pohľad, vyzerá byť okruh na mnohých miestach dosť jednoduchý, ale na troch či štyroch miestach je zasa dosť komplikovaný. Musíme si to prejsť. Nemá význam príliš nad tým špekulovať, len tam treba ísť a poodhaľovať to. Potom uvidíme, čo sa stane."

Kubica je veľmi zvedavý na to, aká bude jazda s nepredpovedateľným monopostom Williamsu. Niektoré zákruty sú veľmi úzke a ťažké, pričom pretekárom nič neodpustia. "Na niektorých miestach bude veľmi náročné brzdenie. Do zákrut budeme vstupovať z veľmi vysokých rýchlostí a ak premeškáme brzdný bod, zaplatíme za to vysokú cenu."

"Dúfam, že sa dostanem blízko k múrom, ale netrafím ich. Na mestských okruhoch je veľmi dôležité nadobudnúť sebavedomie, ale treba mať aj auto, s ktorým sa dobre jazdí. Dodá vám množstvo sebavedomia a na takýchto okruhoch je to fakt kľúčové."

"Baku v minulosti ukázalo, že stať sa tu môže všetko," reagoval Robert Kubica na otázku, či Williams bude môcť zabodovať. "Ale ešte aj v minulom roku sme boli k ostatným omnoho bližšie ako to, čo sme videli v prvých troch podujatiach. Na jednej strane treba povedať, že tu sa môže stať všetko, ale podľa toho, čo sme videli v prvých troch veľkých cenách, by som povedal, že to bude veľmi ťažké, prípadne takmer nemožné."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk