F1.sk F1.sk

Renault cestuje do Baku s niekoľkými vylepšeniami
zdroj: Renault Sport

Renault cestuje do Baku s niekoľkými vylepšeniami

Pred nami je Veľká cena Azerbajdžanu na okruhu v Baku, kde bude chcieť Renault potvrdiť pozíciu lídra stredu poľa. Nebude to však jednoduché a do veľkej miery môže rozhodovať výkon na dlhočiznej vyše dvojkilometrovej rovinke. Ako k tomu Francúzi pristúpia?

"Baku je pekný a veľmi zaujímavý okruh. Sú to akoby spojené tri rôzne okruhy," uviedol technický šéf Renaultu Nick Chester v tímovom preview. "Prvá časť je ako Soči, sú v nej pravouhlé zákruty a rovinky. Prostredná sekcia je podobná Monaku a posledná s dlhou rovinkou je ako Kanada."

"Je ťažké zvládnuť to správne a v ideálnom prípade by sme v každom sektore potrebovali mať iný prítlak. Musíme teda staviť na kompromis. Každá chyba je potrestaná a na rozdiel od mnohých mestských okruhov je Baku vskutku rýchle."

Chester vzápätí pripomenul, že v Azerbajdžane bude potrebné staviť na efektívny aerodynamický balík, ktorý v zákrutách poskytne dostatočný prítlak, ale na rovinkách nebude produkovať zbytočný odpor. "Jazdci musia byť dobrí na brzdách a musia dobre zvládať úzke a pomalé zákruty."

Aké zmeny uvidíme na aute Renault R.S.19? "Väčšina tímov staví na zadné krídla produkujúce menej prítlaku ako tie, ktoré sme nasadzovali v posledných pretekoch," odvetil odborník z Enstone. "Uvidíme niekoľko riešení, pri ktorých pôjde o kompromis medzi prostredným a posledným sektorom."

"Hlavnou zmenou R.S.19 bude nasadenie stredného prítlačného balíka s novými prednými i zadnými krídlami, ako aj malé vylepšenie oblasti bočníc," dodal Nick Chester.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk