F1.sk F1.sk

Organizátori VC Ruska by privítali domáci tím, prevezme Mazepin Williams?
zdroj: Twitter/Williams

Organizátori VC Ruska by privítali domáci tím, prevezme Mazepin Williams?

Williams sa dlhodobo trápi a čoraz hlasnejšie sa hovorí o tom, že stajňa by mohla prejsť do rúk nových majiteľov. V tejto súvislosti sa spomína hlavne meno ruského miliardára Dmitrija Mazepina.

Mazepin a jeho spoločnosť Uralkali už podobné úvahy odmietli, ale podľa iných zdrojov sú tieto špekulácie reálne. Privítali by ich aj predstavitelia Veľkej ceny Ruska v Soči.

"Špekulácie nechcem komentovať," povedal promotér ruského podujatia Sergej Vorobjev, ktorého slová s odvolaním sa na stránku sport.pl cituje zdroj grandprix.com. "Ale som si istý tým, že teraz, pri všetkých tých zmenách, ktorými F1 prechádza, je najlepší okamih na prevzatie tímu."

"Formula 1 ostane v blížiacich sa rokoch jednou z najlepších marketingových platforiem a mať takýto tím by bolo veľmi cenné pre všetky ruské spoločnosti fungujúce na medzinárodných trhoch."

Nuž a pomohlo by to aj miestnej veľkej cene. "Veľká cena Ruska má svoje miesto v kalendári. Teraz snívame ešte o tíme z Ruska a o ruských jazdcoch, ktorí by bojovali o víťazstvá," dodal Vorobjev.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk