F1.sk F1.sk

Wolff: Dokázali sme maximalizovať ponúknuté príležitosti
zdroj: Mercedes

Wolff: Dokázali sme maximalizovať ponúknuté príležitosti

Mercedes má po troch podujatiach na svojom konte neuveriteľných 130 bodov. Za tri dvojité víťazstvá ich získal 129 a jeden bodík navyše dostal za najrýchlejšie kolo Valtteriho Bottasa z Veľkej ceny Austrálie.

"Tri dvojité víťazstvá v prvých troch podujatiach znamenajú fantastický vstup do sezóny," povedal športový riaditeľ Mercedesu Toto Wolff. "Dokázali sme maximalizovať ponúknuté príležitosti, aj keď sme nemali vždy najrýchlejšie auto."

"Tím odviedol veľmi dobrú prácu a kvalitný výkon podali všetky oddelenia. Dvojitá zastávka v boxoch v Šanghaji je len jedným viditeľným príkladom toho, aké množstvo vecí sa každý týždeň deje na všetkých úrovniach tímu. Ale vieme, že aj naďalej musíme ísť naplno."

Počas tohto víkendu nás čaká Veľká cena Azerbajdžanu, ktorú pred rokom vyhral Lewis Hamilton. Na prahu víťazstva bol však pôvodne Valtteri Bottas, ktorý nakoniec doplatil na nešťastný defekt.

"V posledných rokoch sme tam videli niektoré veľmi zábavné preteky a som si istý, že v tomto roku to nebude iné," vyjadril sa Wolff. "Trať ponúka unikátne výzvy a bude zaujímavé sledovať, ktorý tím nájde najlepší kompromis pre zvládnutie kombinácie dlhých roviniek a pomalých zákrut."

"Baku nie je čisto o výkone, ale pre dobrý výsledok v Azerbajdžane je potrebné aj to, aby ste sa vyhli problémom. Valtteri odjazdil v minulom roku silné preteky, ale defekt mu tesne pred koncom vzal zaslúžené víťazstvo. Do tejto sezóny mal dobrý vstup a určite bude hladný po bodoch, ktoré v minulom roku nezískal."

"Lewis ide do Baku na rozdiel od minulého roku ako líder šampionátu a nepochybne bude chcieť zopakovať svoje víťazstvo," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk