F1.sk F1.sk

Honda nasadzuje nové motory, dostanú ich všetci štyria jazdci
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Honda nasadzuje nové motory, dostanú ich všetci štyria jazdci

Honda pred Veľkou cenou Azerbajdžanu potvrdila to, o čom sa hovorilo už niekoľko dní. Všetci štyria pretekári, teda obaja jazdci Red Bullu Racing i Toro Rosso, dostanú nové motory. Japonci vraj objavili kvalitatívny problém.

Max Verstappen, Pierre Gasly, Daniil Kvjat i Alex Albon dostanú nové spaľovacie motory, pričom pre Kvjata a Albona budú už tretie v sezóne! A to sme len vo štvrtých pretekoch... Kvjatovi jeden motor zlyhal v prvom čínskom tréningu, Albon zasa doplatil na svoju haváriu z tretieho šanghajského tréningu.

V priebehu sezóny môže každý jazdec nasadiť tri spaľovacie motory, tri turbá a tri jednotky MGU-H, pričom zo súčiastok MGU-K, batérie a jednotiek kontrolnej elektroniky sú povolené len dva kusy.

Z uvedeného je zrejmé, že jazdci Red Bullu budú v sezóne potrebovať minimálne štyri kusy motorov, Toro Rosso ich bude potrebovať minimálne päť. Pre porovnanie Ferrari a Mercedes čakajú s druhými kusmi až na Kanadu, teda na siedme podujatie ročníka.

"Štvrté podujatie šampionátu sa uskutoční na najrýchlejšom mestskom okruhu v kalendári," uviedol technický riaditeľ Hondy Tojoharu Tanabe v preview pred VC Azerbajdžanu. "Kľúčovými faktormi okruhu v Baku sú hlavná rovinka, ktorá má viac ako dva kilometre, a mnoho pravouhlých zákrut tak typických pre mestské trate."

"Z pohľadu pohonnej jednotky sa dlhá rovinka stará o to, že manažment energií bude veľmi dôležitý. Lekcie, ktoré sme sa na tomto mieste naučili v minulom roku, využijeme pre optimalizovanie našich nastavení."

"Počas tohto víkendu nasadíme druhú špecifikáciu nášho spaľovacieho motora (ICE), ktorú už od začiatku víkendu dostanú všetky štyri naše autá," potvrdil Tanabe. "Jeden z dôvodov, pre ktorý ho prinášame už na tieto preteky, je ten, že na Kvjatovej pohonnej jednotke sme v Číne našli problém, ktorý bol kvalitatívneho charakteru. Hlavnými výhodami druhej špecifikácie sú lepšia odolnosť, životnosť i lepšia spoľahlivosť. Motor okrem toho ponúka aj mierne zlepšenie po stránke výkonu."

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk