F1.sk F1.sk

Russell musí ísť niekedy len na 98 percent, vtedy je najrýchlejší
zdroj: Twitter/Williams

Russell musí ísť niekedy len na 98 percent, vtedy je najrýchlejší

Pretekári Williamsu majú v úvode ročníka s novým monopostom stajne značné problémy. Lepšie to zatiaľ zvláda George Russell, ktorý je od Roberta Kubicu pravidelne rýchlejší. Našiel si spôsob, akým si s autom aspoň ako-tak rozumie.

"V niektorých ohľadoch som spokojný," povedal Russell pre Autosport. "Z mojej strany určite existuje priestor pre zlepšenie, veď v posledných dvoch víkendoch som nemal optimálnu kvalifikáciu. Ešte potrebujem pochopiť a dokázať rešpektovať limity auta. Niekedy som rýchlejší, keď idem na 98 percent a nie na sto."

"Pochopenie auta je procesom učenia. Bohužiaľ nemôžem len tak vyjsť na trať a dostať z neho maximum - nikdy si totiž nie sme istí tým, čo bude robiť zákrutu po zákrute."

Angličan si myslí, že jedným z najvýznamnejších obmedzení auta je nekonzistentné riadenie. Sám však dúfa, že vylepšenia, ktoré prídu v blízkej budúcnosti, tento problém napravia.

"Pripravované vylepšenia sú po stránke celkového prítlaku normálne, takže to nie je o tom, že by sme mali pripravené niečo výnimočné. Dúfame však, že dostaneme monopost s lepšími jazdnými vlastnosťami. Najviac vieme získať podľa mňa práve autom, ktoré je dobre ovládateľné a v zákrutách konzistentné. Toto nám pomôže získať veľké množstvo času."

"V tejto chvíli máme s Robertom veľký problém s rozdielnymi reakciami auta na vstupe do zákrut, uprostred zákrut a na výjazde z nich," vysvetľoval ďalej Russell. "V každej etape je celkom iné, takže sa s ním jazdí ozaj ťažko."

"Pripravujeme určité malé zmeny a dúfajme, že ak budú fungovať podľa očakávaní, môžu byť pozitívne. Nie sme si však stopercentne istí. Niektoré vlastnosti sú veľmi biedne a dúfam, že ak ich zlepšíme, získame toho po stránke času viac. V tejto chvíli však nič nenaznačuje, že by sa tak malo stať," dodal George Russell.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk