F1.sk F1.sk

Sainz videl v Seidlovi poriadnu iskru, teší ho aj Keyov príchod
zdroj: Twitter/McLaren

Sainz videl v Seidlovi poriadnu iskru, teší ho aj Keyov príchod

V McLarene začína pôsobiť nový výkonný riaditeľ Andreas Seidl, ktorý bude mať na starosti pretekársky tím a trochu tak odľahčí Zaka Browna. Úzko bude spolupracovať so športovým riaditeľom Gilom de Ferranom i s pretekármi Carlosom Sainzom a Landom Norrisom.

Seidl by mal svoje pôsobenie oficiálne začať počnúc prvým májovým dňom, ale videli sme ho už aj na Veľkej cene Bahrajnu. "Stretol som sa s ním, mali sme prvú šancu pozdraviť sa a porozprávať sa," prezradil Sainz, ktorého slová cituje Autosport. "Bol som rád, že som ho stretol. Videl som, aký je netrpezlivý a nevie sa dočkať začiatku, čo sa mi páči."

"Som rád, keď vidím ľudí poriadne naštartovaných a pripravených na poriadny rozbeh. Bolo fajn môcť sa prvýkrát porozprávať a celkovo mi pomohol nadobudnúť veľmi dobrý dojem. Bol skutočne naštartovaný a do tímu chcel prísť čo najskôr."

Do McLarenu okrem toho prišiel aj James Key, ktorý bol predtým technickým riaditeľom Toro Rosso. Práve tam s ním Sainz spolupracoval. "Bol som s ním v továrni v pondelok po VC Bahrajnu a potom sme boli chvíľu spolu aj vo štvrtok v Číne. Myslím si, že krok po kroku spoznáva čoraz viac ľudí z tímu. Musíme mu dopriať čas a začne nám prinášať svoje skúsenosti."

"Som z toho veľmi nadšený, s Jamesom mám dobrý vzťah ešte z čias pôsobenia v Toro Rosso. Počas spoločného obeda sme si zaspomínali. Vždy je fajn stretnúť sa v inej fáze kariéry so svojim niekdajším kolegom," dodal Carlos Sainz.

Najnovšie z kategórie: Andreas Seidl

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk