F1.sk F1.sk

Steiner očakáva, že problém Haasu s pneumatikami bude v Baku kulminovať
zdroj: Haas

Steiner očakáva, že problém Haasu s pneumatikami bude v Baku kulminovať

Haas by v tomto roku opäť chcel bojovať o čelo stredu poľa, ale od blížiacej sa Veľkej ceny Azerbajdžanu tento tím nič veľké nečaká. Okruh v Baku by jeho autu VF-19 nemal sadnúť a šéf tímu to pomenoval celkom otvorene. Dlhé rovinky a pomalé  zákruty tomuto monopostu neriešia.

"Na tento problém potrebujeme nájsť riešenie," povedal Günther Steiner. "V zimných testoch sa to nepodarilo, pretože okruh v Barcelone je celkom iný ako Bahrajn, Čína či Baku. Nuž a Baku je v tomto smere ešte horšie. Pripravujem sa na sklamanie. Dúfam, že do Baku sa nám podarí niečo nájsť, ale neviem: toto sú totiž okruhy, na ktorých do pneumatík nevieme dostať potrebnú energiu."

Steiner verí, že jeho ľudia v spolupráci s Dallarou, ktorá vyrába šasi, nájdu riešenie. Súčasne dúfa, že nejde o zásadný problém s konceptom auta. "Ja si myslím, že to nie je v koncepte. Ak by to bol koncept, tak by sme museli zmeniť celé auto. Potrebujeme nájsť riešenie, ale nech je to čokoľvek, nechcem hovoriť o probléme celkového konceptu."

"Vždy je to o kombinácii. Bude to o aerodynamike, dynamike auta i o dizajne," hovoril ďalej Steiner. "Všetci na tom pracujeme spoločne. Nie je to o tom, že by na veci pracovala len jedna skupina, ktorá následne povie ostatným, čo majú robiť. To by bolo príliš jednoduché."

Po azerbajdžanskom podujatí bude nasledovať Veľká cena Španielska v Barcelone. Tam by malo byť všetko OK. "Takýto problém sme tam nemali dokonca ani v zime, keď bolo chladno, tak prečo by sa mal objaviť? Nečakám to. Tamojší okruh má navyše zákruty s vysokou energiou a problém by sa tam skutočne nemal ukázať," dodal Günther Steiner.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk