F1.sk F1.sk

Horner upravuje Markove vyjadrenia: Nemáme žiadne ciele týkajúce sa pretekových víťazstiev
zdroj: Red Bull Content Pool

Horner upravuje Markove vyjadrenia: Nemáme žiadne ciele týkajúce sa pretekových víťazstiev

Helmut Marko pustil do sveta odvážne vyjadrenia už počas predsezónnych testov. Okrem pevného presvedčenia, že tohtoročným šampiónom bude Max Verstappen, uviedol, že jeho tím chce získať viac víťazstiev ako v predchádzajúcej sezóne. Christian Horner považuje tieto ciele za nadsadené. Red Bull si vraj neurčil ako jeden z cieľov vyhrať.

Ukázalo sa totiž, že zatiaľ čo Honda podáva uspokojivé výkony, dobiehať konkurenciu musí hlavne aerodynamické oddelenie Adriana Neweyho. Auto sa správa nepredvídateľne, s čím má najväčšie problémy Pierre Gasly, no ani Max Verstappen nehovorí o svojom aute s úsmevom na tvári.

Horner aj preto brzdí Markove vízie: "Helmut si očividne rád vyberá optimistické vyhliadky a to máme za sebou len tri veľké ceny," cituje šéfa rakúskeho tímu Autosport. "Z pohľadu tímu sme si nikdy nestanovili ciele týkajúce sa pretekových víťazstiev. Naším cieľom je len zmenšiť stratu."

Hodnotiť momentálnu formu Red Bullu považuje za bezpredmetné. "Myslím si, že robiť niečo také by bola strata času. Keď sa pozriem na to, ktoré auto je najrýchlejšie a ako ho čo najrýchlejšie dostihnúť, dostanem na každých pretekoch rôzne výsledky."

"V Bahrajne to bolo Ferrari, v Číne zas Mercedes. Samozrejme, že každý tvrdo pracuje na tom, aby tú stratu zmazal. Povedať ale, že to chceme spraviť pred týmito alebo tamtými pretekmi by bol klam, čo potvrdzuje aj história," zamyslel sa Horner.

Zatiaľ čo Pierrovi Gaslymu sa v tejto sezóne nedarí, Max Verstappen mal celkom dobrý štart. Christian Horner si pochvaľuje aj to, ako za posledné obdobie stihol dozrieť.

"Myslím si, že dosť vyspel. Zatiaľ odjazdil tri veľmi silné preteky. V Bahrajne mal smolu, že nestál na pódiu," hovoril o Verstappenovi jeho tímový šéf. "Videli sme, že po zastávkach v Číne to skúsil na Sebastiana Vettela. Jazdil veľmi vyzreto a do cieľa dorazil štvrtý. V tejto fáze je to o zbieraní bodov."

"Ešte stále nie je strata na chlapcov vpredu veľmi veľká a v šampionáte je stále pred oboma pilotmi Ferrari. Do cieľa je ešte dlhé cesta, preto je dôležité v tejto fáze sezóny toho veľa nepostrácať," dodal Horner.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk