F1.sk F1.sk

Leclerc nepremýšľal o tom, že by mohol byť ďalšou veľkou hviezdou F1
zdroj: Mercedes

Leclerc nepremýšľal o tom, že by mohol byť ďalšou veľkou hviezdou F1

Charles Leclerc si poriadne vylepšil imidž už minulý rok v Sauberi, keď na celej čiare porazil skúsenejšieho kolegu Marcusa Ericssona. Do spoločnosti najlepších pilotov ho následne vystrelilo povýšenie do role jazdca Scuderie Ferrari. Keď napokon začal ukazovať, že Sebastian Vettel nie je od neho o nič rýchlejší, len potvrdil, že má v sebe majstrovský potenciál. Napriek tomu všetkému ale sám seba nevníma ako hviezdu Formuly 1.

Monačan robí maximum pre to, aby mu sláva nestúpla do hlavy. "Ani som o tom nikdy nepremýšľal. Netrávim veľa času premýšľaním nad takýmito vecami," odpovedal na otázky týkajúce sa jeho slávy Leclerc. "Snažím sa len každými pretekmi zlepšovať, koncentrovať sa na svoje slabiny, ktoré sa v poslednej veľkej cene objavili, snažiť sa ich napraviť a do ďalších pretekov sa zlepšiť."

Aj napriek uplatňovaniu tímovej réžie vo Ferrari a technickým problémom v Bahrajne stráca Leclerc na Sebastiana Vettela len jediný bodík. Nebyť problémov a dirigovania boxovým múrom, poľahky z neho mohol byť najlepší pilot za dvojicou strieborných šípov.

Sám vedúci pretekár šampionátu a päťnásobný majster sveta Lewis Hamilton tipuje, že z Leclerca bude ďalšia superstar. "Dobre sa to počúva. Vždy je pekné, keď počujete komplimenty od Lewisa. Uvidíme, ako to pôjde ďalej, no nemyslím si, že sa na také čosi viete pripraviť. Ak sa to skutočne stane, bude to fajn. Znamenalo by to, že v aute odvádzam dobrú robotu."

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk